Rezultate te kerkimit per termin: +Artisti

Meta: total 1000 / total_found 5439 / time 0.003 / keyword[0] artisti / docs[0] 5439 / hits[0] 8069 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Kur Kaceli pikëtakohej me Delacroix

Luan Rama Ky pikëtakim nuk është real në sensin e pikëtakimit midis dy njerëzve, pasi Kaceli dhe Delacroix kanë jetuar më shumë se një shekull larg një tjetrit, por ky pikëtakim duket imagjinar, apo përmes imagjinatës, krijimit, atmosferës pikturale, ngjyrës, linjës, me një fjalë

No Pic available
  • 2017-06-24

Agron Llakaj flet për politikën dhe mahnit me exit pollin e tij për 25 qershorin

Intervistoi: Andrea Danglli Po qesh sepse sdua të qaj! Nuk dua të dorëzohem duke luftuar mbi të keqen,-Kështu e përkufizon mjeshtri i humorit Agron Llakaj sfidën që i hap realiteti i cili vjen dhe ikën duke ndryshuar thjesht dhe vetëm një datë në kalendar. Mes buzëqeshjes, sarkazmës d

No Pic available
  • 2017-06-21

Figura të njohura të jetës publike mesazhe për zgjedhjet në Ora News

Figura të njohura të jetës publike, i janë bashkuar një video-promocioni mbi rëndësinë e zgjedhjeve për një vend, në kërkim të një demokracie të shëndoshë. Angazhimi i figurave nga arti, media apo religjioni është një zgjedhje e kujdesshme e Radio Televizionit Ora News për të p

Arti, pas fytyrës së një gruaje
  • 2017-06-19

Arti, pas fytyrës së një gruaje

Alda Bardhyli Arti i vërtetë gjithnjë është fshehur pas fytyrës së një gruajeapo të një burri. Kur Frida Kahlo humbi bashkëshortin e saj, artistin Diego Rivera, ajo e vizatoi dhimbjen kudo Tablotë e mëdha të lëna përgjysmë në studion e saj, ajo i shndërroi në piktura ku ndihej aq

Me shumë dinjitet për artistët
  • 2017-06-17

Me shumë dinjitet për artistët

Ema Andrea Tituj nderi për artistë në vendin tonë? Shumë i shqetësuar opinioni! Falenderoj edhe ata që më përmendin! Ju pyes modestisht, çfarë kuptimi ka një titull kur artisti nuk ka status, kur një artist pas një rruge të gjatë krijimtarie,sot ende punon në kushte mbijetese,kur nj

Agron Llakaj i shkruan Nishanit: Korrigjo harresën me këtë personalitet të skenës
  • 2017-06-15

Agron Llakaj i shkruan Nishanit: Korrigjo harresën me këtë personalitet të skenës

Artisti i njohur dhe drejtuesi i spektaklit të humorit Al Pazar në Vizion Plus, Agron Llakaj i ka dërguar Presidentit Bujar Nishani një mesazh publik për dekorimin e disa personaliteteve të artit. Llakaj vlerëson interesin e Presidentit për artin me dekorimin e mjaft artistëve, por i kujton

No Pic available
  • 2017-06-15

Një interpretim artistik i Mona Lisa

Artisti spanjoll, Okuda është zgjedhur që të bëjë një intepretim artistik të pikturës më të famshme në botë, Mona Lisa në një ndërtesë në Paris. Mënyra si e ka sjellë artisti këtë pamje është e mbushur me ngjyra dhe kontraste të forta, ndryshe nga imazhi i qetë që solli Le