Rezultate te kerkimit per termin: +Artistja

Meta: total 1000 / total_found 1589 / time 0.001 / keyword[0] artistja / docs[0] 1589 / hits[0] 2020 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Një rekord i ri për Katy Perry

Albumi i fundit i këngëtares së njohur ka arritur që të jetë në krye të klasifikimeve në tabelën e Billboard 200 që nga publikimi i tij. Witness i cili është publikuar në 9 qershor përmes Capitol Records ka shitur 162 mijë kopje dhe është trasnmetuar më shumë se 19 milionë herë

Shuhet regjisorja e dokumentarëve
  • 2017-06-19

Shuhet regjisorja e dokumentarëve

Artistja Marianthi Xhako-Qemo ndërroi jetë në moshën 81 vjecare Regjisorja Marianthi Xhako Qemo, e njohur për kontributin e saj në historinë e kinematografisë shqiptare është ndarë nga jeta në moshën 81 vjecare Një humbje e madhe jo vetëm për familjen e saj por edhe për artin filmik

No Pic available
  • 2017-06-18

Nata gala e Tangram, Tuman kuqe me gëzim e hare nga Juliana Pasha

Artistja e njohur, Juliana Pasha është e ftuar në emisionin ‘Tangram’ në natën e katërt gala gjatë viteve. Ajo ka kërcyer e kënduar me ‘Tuman kuqe’ për të gjithë publikun dhe fëmijët duke sjellë një energji pozitive në të gjithë sallën. Kjo është hera e

No Pic available
  • 2017-06-02

New York Times shkruan për këngëtaren shqiptare: Një zë i madh, perfekt

Në një artikull special, prestigjiozja amerikane Neë York Times, shkruan vlerësimet më të larta për këngëtaren shqiptare Dua Lipas, e cila çdo ditë e më shumë po jeton suksese në industrinë botërore të muzikës. New York Times @nytimes A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

No Pic available
  • 2017-06-01

Brenda ferrit të torturave të lesbikeve

Një fotoreporter ka arritur të depërtojë brenda dhomave të torturave për homoseksualët në Ekuador. Brenda klinikës së rehabilitimit, artistja Paola Peredes zbuloi tmerre të panumërta që përfshijnë nga mos ushqyerja, lutja e detyruar e madje deri tek përdhunimi korrektues. Klinikat ja

No Pic available
  • 2017-05-23

Kamikazi që hodhi veten në erë në Manchester një 22 vjeçar nga Libia

Pas sulmit tragjik në Manchester Arena, autoritetet britanike kanë mundur të zbardhin identitetin e kamikazit që hodhi veten në erë, ndërsa sipas tyre, bëhet fjalë për një 22-vjeçar të quajtur Salman Abedi, i cili është me origjinë nga Libia. Megjithatë, autoritetet po hetojnë ende

Bleona realizon ëndrrën hollivudiane, pjesë e një filmi me Nicolas Cage
  • 2017-04-25

Bleona realizon ëndrrën hollivudiane, pjesë e një filmi me Nicolas Cage

Lajme fantastike vijnë nga Bleona Qereti! Këngëtarja shqiptare ka shpërndarë lajmin e rëndësishëm përmes një postimi në Instagram. Ajo do të jetë pjesë e një filmi hollywood-in në të cilin luan edhe aktori i mirënjohur Nicolas Cage. Entuziazmin e saj Bleona e ndau në rrjetin soci