Rezultate te kerkimit per termin: +Artit +Modern

Total: 1155
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.926Z

Korçë, çelet Muzeu Natyror i Artit Modern

Tetë skulptura të reja të konceptuara në artin modern do t’i shtohen ansamblit të skulpturave që mbajnë autorësinë e artistëve të huaj. Kryetari i Bashkisë së Korçës, Niko Peleshi, ka bërë të ditur se menjëherë pas përfundimit të Simpoziumit të Tretë të Skulpturës në Kor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.967Z

Çelet në Korçë, Muzeu Natyror i Artit Modern

Iniciativa Simpoziumi i Tretë i Skulpturës çon në 24 numrin e veprave në park dhe lulishte Tetë skulptura të reja të konceptuara në artin modern do t’i shtohen ansamblit të skulpturave që mbajnë autorësinë e artistëve të huaj. Me Simpoziumin e Tretë të Skulpturës që organi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.675Z

Londër, ne ankand veprat e artit impresionist e modern

LONDER- Piktura të Pol Sezan e Gustav Klimt, si dhe një skulpturë e rrallë bronzi e mjeshtrit italian Alberto Xhakometi, do të jenë disa ndër veprat e artit që do të nxirren në ankand nga Sotheby në Londër muajin e ardhshëm. Shtëpia britanike e ankandeve, Sotheby, tha se ankandi i titu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.539Z

Muzeu i Artit Amerikan prezantohet në Prishtinë

Në Stacion - Qendrën për Art Bashkëkohor në Prishtinë prezantohet mbrëmjen e së premtes ekspozita "Muzeu i Artit Amerikan" për t'i njoftuar dashamirët e artit në Kosovë më shumë për fillet dhe historikun e artit të Amerikës. "Muzeu i Artit Amerikan" është institucion edukativ ded

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.386Z

Alban Hajdinaj: "Onufri", celesi i artit modern ne Shqiperi Izaura Ndoj

"Piktura e jetes moderne", nje ese e simbolistit Sharl Bodler mbi artet, e shkruar 150 vjet me pare eshte koncepti i perzgjedhur per edicionin e 18 te ekspozites se pervitshme dhe me te rendesishme "Onufri 2011". Me kete ese kritike, Bodler hedh idene se arti ka qene modern ne te gjitha koherat dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.147Z

Galeria Tate Modern numer rekord vizitoresh

Galeria Tate Modern numer rekord vizitoresh E enjte 10 Janar 2013 1033 p styletext-align justify margin 0in 0in 025in line-height 135pt vertical-align baseline p Galeria Tate Modern numer rekord vizitoresh Galeria Tate Modern ne Londer ka terhequr pergjate 2012-es nje numer rekord vizitores

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.693Z

Mallkimi i artit

Realizimet me të cilat emërtohet arti modern, postmodern e konceptual, konkretisht “Urinori”, apo “Fontana” e Dyshanit, pastaj “Pështyma” e Shvitersit, “Jashtëqitja” e Boisit dhe Manzonit etj., janë larg të qenit të bukura. Mirëpo, qëllimi, por edhe ideali i këtyre mjeshtë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama