Rezultate te kerkimit per termin: +Arton +Hajdari

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] arton / docs[0] 186 / hits[0] 219 / keyword[1] hajdari / docs[1] 4147 / hits[1] 8550 /
Përfundojnë punimet “KISCOMS 5”, shpallen fituesit
  • 2015-05-10

Përfundojnë punimet “KISCOMS 5”, shpallen fituesit

Gjatë ditës së djeshme në praninë e rreth 500 studentëve e profesionistëve të shkencave mjekësore të universiteteve nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe universiteteve tjera europiane, ka përfunduar punimet Kongresi i 5-të Ndërkom

Ja emrat për statusin e invalidit për Drenicë (Dokument)
  • 2015-04-10

Ja emrat për statusin e invalidit për Drenicë (Dokument)

Zona Operative e Drenicës ka përfunduar procesin e verifikimi të kategorive të dala nga lufta e UÇK-së. Në publikimin thuhet se janë 1 mijë e 132 invalidë të UÇK-së dhe 640 dëshmorë. STATUSI I INVALIDIT 1. Adem M. Osmani 006331 Izbicë 2. Adem S. Buliqi 004207 Qubrel 3. Afrim A. Geci

Këta janë 1296 ushtarët e Daut Haradinajt (emrat)
  • 2015-04-08

Këta janë 1296 ushtarët e Daut Haradinajt (emrat)

Zona e Dukagjinit ka pasur shumë vështirësi në publikimin e listave të veteranëve, pasi që ishte Daut Haradinaj, komandant i brigadës 131 “Jusuf Gërvalla” që kërkonte përfshirjen e të gjithë luftëtarëve t&eum

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës, xhiro 23-të
  • 2014-04-04

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës, xhiro 23-të

Me ndeshjen ndërmjet Ferizaj dhe Trepçës, e cila zhvillohet, të premten, në orën 15:00, në stadiumin ‘Ismet Shabani’ fillon faza e tretë në Raiffeisen Superligë. Sot janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së

No Pic available
  • 2011-02-13

Ferronikeli përkujtoi Rexhepin

Nga Express më 13 shkurt 2011 në ora 12:25 Të shtunën në Drenas është mbajtur turneu i futbollit të vogël “Rexhep Rexhepi”, në të cilin morën pjesë tetë ekipe. Këtë turne e kanë organizuar drejtuesit e klubit të Ferronikelit, me të cilin përkujtuan dëshmorin e kombi

No Pic available
  • 2010-06-09

Aldo Bare, gjyqtarja Beraj jo më në trupin gjykues

Ardiana Beraj e cila ka zëvendësuar gjyqtarin Artan Broci në procesin gjyqësor që zhvillohet në ngarkim të Aldo Bares ose i quajtur ndryshe Alfred Shkurti, nuk do të vazhdojë të jetë në trupin gjykues. Shkak për largimin e kësaj gjyqtare ka qenë vet prokurori i çështjes Besni

Gati për futsall
  • 2010-03-05

Gati për futsall

Udhëheqësit e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) kanë pohuar të enjten se janë kryer të gjitha përgatitjet e nevojshme për mbarëvajtjen e turneut në futsall ‘Adem Jashari’, i cili zhvillohet të premten nga ora 18:00 në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë. N