Rezultate te kerkimit per termin: +Artur +Baxhaku

Meta: total 17 / total_found 17 / time 0.089 / keyword[0] artur / docs[0] 7660 / hits[0] 11971 / keyword[1] baxhaku / docs[1] 426 / hits[1] 564 /
Mbyllet numërimi, emrat e fituesve në të gjitha universitetet e vendit
  • 2016-04-23

Mbyllet numërimi, emrat e fituesve në të gjitha universitetet e vendit

Përfundon procesi i numërimit të votave të pedagogëve e studentëve për zgjedhjet në universitete. Ende pa u zyrtarizuar fituesit, votat e numëruara kanë nxjerrë emrat të cilët do të drejtojnë universitetet, fakultetet e departamentet për 4-vjeçarin e ardhshëm. "Panorama" publiko

No Pic available
  • 2015-10-26

Filmi Cirku fluturues i Fatos Berishës merr financim nga QKK e Shqipërisë

Bordi i Qendrës Kombëtare Kinematografike Shqiptare ditë më parë ka vendosur për mbështetjen e projekteve filmike për vitin 2016. Bordi i QKK-së nga Shqipëria, me kryetar Dritan Huqin dhe anëtarët: Artur Dauti, Dionis Papadhimitri, Fatos Baxhaku, Ndriçim Xhepa dhe Stefan Çapaliku, ka v

No Pic available
  • 2014-10-21

"Kutia", një film në letër për incidentet elektorale

Një incident i rëndë ndodh në një qendër votimi të një prej komunave largëta të Shqipërisë. Anëtarët e Komisionit Zgjedhor, megjithëse nuk janë fajtorë, përpiqen të zgjidhin incidentin. Ata i lënë

Filmi artistik 12 projekte ne gare per financim
  • 2014-10-14

Filmi artistik 12 projekte ne gare per financim

e Marte 14 Tetor 20141254 pm p classwp-caption-text Nga filmi artistik Bota i cili pritet te shfaqet per publikunbrbrPlot 12 filma me metrazh te gjate garojne prane Qendres Kombetare Kinematografike per te perfituar mbeshtetje financiare nga fondet publikebrQKK ka njoftuar se di

No Pic available
  • 2014-07-24

DREJTËSIA, E BUKURA E PAARRITSHME

FATOS BAXHAKU Është vërtet e çuditshme se si shumë shpesh, përrallat ngjasojnë aq shumë me realitetin. Ose, mbase do të jetë më mirë të themi se sa shumë realiteti u afrohet përrallave, madje edhe atyre më të ngatërruarave. Kështu na ndodhi këto ditë teksa rrekeshim të orientoh

Drejtesia e bukura e paarritshme
  • 2014-07-24

Drejtesia e bukura e paarritshme

Fatos Baxhaku - Është vërtet e çuditshme se si shumë shpesh, përrallat ngjasojnë aq shumë me realitetin. Ose, mbase do të jetë më mirë të themi se sa shumë realiteti u afrohet përrallave, madje edhe atyre më t

No Pic available
  • 2014-06-24

SFIDA E DYTË: SHQIPËRIA PA ARMË

FATOS BAXHAKU Ato çka ndodhën në Lazarat na mësuan a na rikujtuan plot e plot gjëra. Na bënë me dije se përpara vullnetit të një shteti për të vendosur ligjin nuk ka më trima të çartur, po ashtu na mësuan se kur një Polici ka pas vetes popullin, është krejt e lirë për të bërë