Rezultate te kerkimit per termin: +Artur +Sul

Meta: total 146 / total_found 146 / time 0.000 / keyword[0] artur / docs[0] 7660 / hits[0] 11971 / keyword[1] sul / docs[1] 2907 / hits[1] 3911 /
No Pic available
  • 2017-05-26

Fiks Fare, ekspertë pa licencë në gjykatë për aksidentet

Fiks Fare ka denoncuar mbrëmjen e së premtes sesi në prokurori dhe gjykatë merren ekspertë për aksidentet automobilistike, ndërkohë që licencat për ta janë pezulluar nga Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës që në vitin 2008. Në Fiks Fare erdhi një ankesë pikërisht për kët

No Pic available
  • 2017-03-10

Semaforët nevojë për rikualifikim, Sulçe: Institucionet të ndërhyjnë

Eksperti i sigurisë rrugore Artur Sulçe, mendon se  semaforët në kryeqytet kanë nevojë për rikualifikim. Ky proces vjen si nevojë për shkak se sinjalistika nuk koordinohet, pra e drejta e kalimit është  në të njëjtën kohë për këmbësorët, por edhe për automjetet. Sulçe

No Pic available
  • 2017-02-28

Ish-ministri i Berishës: Loja që u bë me ligjin për firmat piramidale në 1997 dhe dorëheqja e qeverisë së PD-së

Nga koha e trazirave të përgjakshme të 20 viteve më parë, secili ka kujtimet e veta dhe optikën e tij për ngjarjet. Por ky që po botojmë sot është një rrëfim ndryshe, një rrëfim nga brenda kupolës së asaj kohe. Prandaj dhe është interesant. Është rrëfimi i një ish anëtari të

PD: Plani i Veliajt për Tiranën, korruptiv dhe kundër qytetarëve
  • 2017-01-14

PD: Plani i Veliajt për Tiranën, korruptiv dhe kundër qytetarëve

Këshilltarët e djathtë të Bashkisë së Tiranës, drejtues të departamenteve të Partisë Demokratike, profesorë, intelektualë, ekspertë dhe qytetarë të Tiranës diskutuan në lidhje me problemet që sjell sipas tyre plani i ri urbanistik i kryeqytetit. Artur Sulçe, ekspert për sigurinë

No Pic available
  • 2017-01-11

Me patentë do të pajisen edhe drejtuesit e motorëve

Rregullat e reja për lejet e drejtimit pritet të shtojnë sigurinë në rrugë. Për këtë arsye është vendosur edhe dhënia e patentës AM që ul moshën e marrjes së një leje drejtimi në 16 vjeç dhe ndalon qarkullimin pa patentë për mjetet me dy dhe tre rrota si dhe ato me cilindratë d

Një tragjedi me shumë akte, lamtumira e Dhuratës, kampiones së qitjes dhe jetës
  • 2016-07-14

Një tragjedi me shumë akte, lamtumira e Dhuratës, kampiones së qitjes dhe jetës

Një ceremoni lamtumire e dhimbshme, e parakohshme dhe e shmangshme nëse në këtë vend nuk do të kishte gjykatës si ky, që lirojnë  fajtorë të padënuar. Tragjedia e nënës së dy fëmijëve që e përcollën si të mpirë për në banesën e fundit, pasi panë sakrificën me jetën e saj

No Pic available
  • 2016-07-10

Gjobat nuk dhanë efekt për aksidentet, zgjidhja efikase sipas ekspertëve

Për të shmangur aksidentet gjatë stinës së verës ekspertët sygjerojnë që policia rrugore të kryejë më shumë patrullime si një mundësi më shumë për ndërgjegjësimin e drejtuesve për të zbatuar rregullat e qarkullimit. Eksperti i qarkullimit rrugor Artur Sulçe deklaron se kjo mas