Rezultate te kerkimit per termin: +Arturo +Ui

Meta: total 701 / total_found 701 / time 0.000 / keyword[0] arturo / docs[0] 701 / hits[0] 855 /
Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët
  • 2019-03-22

Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në Facebook ka hedhur një sërë akuzash në drejtim të kryeministrit Edi Rama në lidhje me audiopërgjimet e Babales. Sipas Vasilit, Rama ka qepur gojën se as i dënon dot kriminelet, as flet dot për ta dhe as

Teuta përmbys Kukësin dhe i rrëmben vendin e dytë
  • 2019-02-15

Teuta përmbys Kukësin dhe i rrëmben vendin e dytë

Kukësi mori humbjen e dytë radhazi në kampionat, teksa u mposht me rezultatin 2-1 nga Teuta në stadiumin Niko Dovana. Verilindorët mbyllën pjesën e parë në avantazh, por djallosën gjithçka në të dytën, pasi përveç pësimit të dy golave, shpërdoruan edhe një 11-metërsh, duke dalë

Baba Taku hap çantën e zezë: Ja si po përgatitet Berisha për grusht të ri shteti
  • 2019-02-13

Baba Taku hap çantën e zezë: Ja si po përgatitet Berisha për grusht të ri shteti

Çanta e zezë e Baba Takut është cilësuar gjithmonë si një minë me sahat, e cila mund të hedhë në erë politikën shqiptare. Dhe deputeti i PS, Spartak Braho e ka përdorur sa herë i është dashur të luajë në ballafaqimin me rivalët politikë. Deputeti më i vjetër i së majtës, ri

Barça manita Levantes, 3-golësh i Lionel Mesit
  • 2018-12-17

Barça manita Levantes, 3-golësh i Lionel Mesit

Me Lionel Mesin në superformë, Barcelona e ktheu në stërvitore transfertën me Levanten. Ylli Argjentinas sigloi një tregolësh në fitoren 0-5 të blaugranave, ndërsa gjeti rrjetën edhe Luiz Suarez, rivali më e afërt i tij në garën për golashënuesin më të mirë të La Ligas si dhe Ge

Papagjoni kujton interpretimin e Luan Qerimit tek Cuca e maleve
  • 2018-12-03

Papagjoni kujton interpretimin e Luan Qerimit tek Cuca e maleve

Kur e kam parë për herë të parë Luan Qerimin në skenën e Teatrit Popullor diku në një shfaqje, dhe më pastaj te Cuca e Maleve, 1967, në rolin e Palit, vëllait të Cucës, më befasoi, kështu shkruan kritiku i teatrit Josif Papagjoni, teksa kujton aktorin e njohur të skenës shqiptare.

Shuhet aktori i njohur i teatrit dhe kinemasë shqiptare (Foto)
  • 2018-12-02

Shuhet aktori i njohur i teatrit dhe kinemasë shqiptare (Foto)

Një nga aktorët më të njohur të para viteve 90, Luan Qerimi, u nda sot nga jeta në moshën 89-vjeçare. Aktori i mbi 70 roleve në teatër dhe kinematografi, prej vitesh ishte tërhequr nga jeta artistike, e megjithatë, në mendjen e dashamirësve të ekranit e skenës, kanë mbetur rolet e t

No Pic available
  • 2018-11-19

Ndërron jetë në moshën 75-vjeçare aktori i njohur Sulejman Dibra

Aktori i mirënjohur Sulejman Dibra është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare pas një ataku kardiak. Sulejman Dibra ka lindur më 9 shtator të vitit 1943 në qytetin e Shkodrës. Ai ka mbaruar studimet në Shkollën e Lartë për Aktor Aleksandër Mojsiu në Tiranë dhe karrierën e nisi në