Rezultate te kerkimit per termin: +Arturo +Vidal

Meta: total 400 / total_found 400 / time 0.000 / keyword[0] arturo / docs[0] 660 / hits[0] 807 / keyword[1] vidal / docs[1] 885 / hits[1] 1515 /
Kupa e Konfederatave, Gjermania dhe Kili barazojnë 1-1
  • 2017-06-23

Gjermania barazoi 1-1 me Kilin në ndeshjen e dytë në Grupit B të Kupës së Konfederatave dhe mbetet në vendi e dytë falë golaverazhit më të dobët se ‘La Roja’. Të dy golat e këtij takimi u shënuan në në pjesën e parë, ndërsa në fraksionin e dytë rezultati mbeti i pan

Meksika shtang në shtesë Portugalinë, Kili OK
  • 2017-06-19

Barazim dramatik mes Portugalisë dhe Meksikës në takimit e dytë të Grupit A në Kupën e Konfederatave. 2-2 përfundoi kjo përballja e zhvilluar në qytetin e Kazanit, ku meksikanët arritën të shmangnin humbjen në minutën e dytë shtesë të ndeshjes. Një momenti i vecantë u regjistrua

• 2017-04-20

Müller sulmon gjyqtarët: Ne ishim 10, madrilenët 14

Thomas Müller është shfaqur i xhindosur pas skualifikimit të dhimbshëm kundër Real Madrid-it në Champions League, duke shënjestruar gjithë nervat e tij te tre gjyqtarët e takimit të zhvilluar në Santiago Bernabeu dje në mbrëmje. Sipas gjermanit, Bayern u dëmtua nga hungarezi Viktor Ka

• 2017-04-19

Ronaldo mposht Bayernin, Reali fiton në shtesë dhe kualifikohet

Realit të Madridit nuk i kanë mjaftuar 90 minuta për të kaluar në fazën e gjysmëfinaleve të Ligës së Kampioneve por duhej dhe shtesa për të eliminuar Bayernin e Mynihut. Pas fitores 1 me 2  në ndeshjen e parë, Bayerni pas 90 minutave fitoi me të njëjtin rezultat për ta çuar nd

Real-Bajern, mediat e huaja masakrojnë gjyqtarin Kassai

Crisitano Ronaldo dhe Viktor Kassai janë lojtarët e mëdhenj në shtypin europian. Në Gjermani ata janë mallkim, teksa portugezi shënoi mbrëmë tre gola, i ndihmuar edhe nga vendimet e arbitrit hungarez, që mori kritikat më të ashpra nga Italia. Bild Fußball (Berlin) Mallkimi Cristiano!

Champions League, sot zbulohen dy gjysmëfinalistet e para
  • 2017-04-18

Champions League do të zbulojë mbrëmjen e së Martës dy skuadrat e para gjysëmfinaliste të këtij edicioni dhe vëmendjen kryesore e tërheq klasikja e futbollit Europian, Real Madrid-Bayern Mynih. Kampionët e Bundesligës pasi zhvilluan një pjesë të parë shumë të mirë në përballjen

• 2017-04-05

Arturo Vidal: Ja si fitohet ndaj Real Madridit

Mesfushori i Bayern Mynihut Arturo Vidal duket se e ka gjetur çelësin e suksesit për ndeshjen ndaj Real Madrid-it në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve. Titulli i radhës në Bundesliga është vetëm katër fitore larg për bavarezët. Për rrjedhojë kampionët në fuqi të G