Rezultate te kerkimit per termin: +Asadit

Meta: total 1000 / total_found 1059 / time 0.000 / keyword[0] asadit / docs[0] 1059 / hits[0] 1536 /
No Pic available
  • 2019-02-20

Rama përdori helm si Assadi në Siri, po më terrorizon familjen

Nëpërmjet një postimi në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar policinë se po terrorizon familjen e një prej protestuesve të 16 shkurtit. Sipas Berishës, pasi e helmuan me gaz qytetarin, tashmë policia po i terrorizon familjen në mes të natës, pasi kërkon ti arrestojë. Po

KORIGJIMI I STATUSIT TË SERBISË
  • 2018-10-01

KORIGJIMI I STATUSIT TË SERBISË

Nga Pandeli MAJKO Kujtesa është një funksion i pasigurtë në mardhënien me historinë. Ajo nuk vlerëson përsëritjen. Serbët janë të kuptueshëm kur duan destabilitet. Ky është një profesion” që historia jua ka njohur. Por, aktualisht ekziston vec një dëshirë e Beogradit zyrta

Assadi vendos nën kontroll vendlindjen e rebelimeve kundër tij
  • 2018-07-31

Assadi vendos nën kontroll vendlindjen e rebelimeve kundër tij

Regjimi sirian ka rimarrë një copë territori në jug të Sirisë që ishte nën kontrollin e Shtetit Islamik, duke vulosur fitoren e saj ushtarake në territoret strategjike jugore që u rebeluan në 2011 kundër Bashar al-Asadit dhe duke rivendosur plotësisht mbajtjen e saj mbi kufirin me izrae

Në prag të takimit Trump-Putin, çështjet që pritet të diskutohen
  • 2018-07-14

Në prag të takimit Trump-Putin, çështjet që pritet të diskutohen

Presidenti Donald Trump ka thënë për një kohë të gjatë se do të dëshironte të përmirësonte marrëdhëniet me Rusinë. Ai do të ketë një shans për ta bërë këtë të hënën, kur të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin në Finlandë. Presidenti Trump tha të premten se do ta

Danimarka tërheq forcat speciale nga Iraku
  • 2018-05-17

Danimarka tërheq forcat speciale nga Iraku

Rreth 60 forca speciale të Danimakrës do tëtërhiqen nga Iraku, kjo pasi që shumë zona të kontrolluara nga i ashtuquajturi Shteti Islamik janë çliruar. Mbështetja do të përfundojë në fund të vjeshtës, bën të ditur Ministria e Mbrojtjes e Danimarkës. Por, rreth 180 forca ushtarake e

Raketa kundër Izraelit, Netanyahu: Irani kaloi vijën e kuqe!
  • 2018-05-11

Raketa kundër Izraelit, Netanyahu: Irani kaloi vijën e kuqe!

Irani e ka tejkaluar vijën e kuqe, duke lëshuar raketa kundër Izraelit nga Siria. Kështu është shprehur kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, duke e cilësuar si të përshtatshme reagimin nga ajri të ushtrisë së vendit të tij kundër objektivave ushtarake iraniane. I kam dërguar një

DEKRETI I PABESË I ASADIT
  • 2018-05-03

DEKRETI I PABESË I ASADIT

Që prej shtatë vjetësh despoti sirian Assad ka mundësi të bëjë çfarë të dojë nën sytë e bashkësisë ndërkombëtare. Natyrisht që veprat e tij dënohen dhe ka ankesa te aleatët e tij. Por ai vazhdon të veprojë edhe më tej me metoda, të cilat mund të karakterizohen vetëm si krim