Rezultate te kerkimit per termin: +Asambleja +Kombtare

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] asambleja / docs[0] 6039 / hits[0] 9165 / keyword[1] kombtare / docs[1] 1045 / hits[1] 1678 /
Ben Blushi, me Libra për të vrarë armiqtë: Nga funerali i Rilindjes, tek vdekja e  Qazim Sejdinit dhe vrasja me snajper e Ramës
  • 2016-11-08

Ben Blushi, me Libra për të vrarë armiqtë: Nga funerali i Rilindjes, tek vdekja e Qazim Sejdinit dhe vrasja me snajper e Ramës

Nga Ylli Pata Ben Blushi e nisi 2 vjet pas fitores në zgjedhje të socialistëve, kur e ngjeu për herë të parë penën me të zezë, e futi Rilindjen në arkëmortin e fundëm dhe përcolli funeralin në një pamflet të gjatë si sprovë letraro-politike që rastisi në kulmin e fushatës p

Rezoluta për Kosovën, shefi i diplomacisë britanike nesër në Beograd
  • 2010-08-30

Rezoluta për Kosovën, shefi i diplomacisë britanike nesër në Beograd

Ministri i Jashtm i Britanis s Madhe William Hague, do t vizitoj ditn a mart Beogradin. Ashtu sikurse dhe n vizitn e disa ditve m par t shefit te diplomacis gjermane, n qendr t bisedimeve me krert e vendit do t jet teksti i rezoluts pr Kosovn, t ciln Serbia ia ka paraqitur Asambles s Prgjithshme t

No Pic available
  • 2010-08-23

Asambleja e PS, shkelen afatet statutore

Aksioni politik opozitar krkon riformatim prball sfidave t reja t vjeshts Kriza q karakterizon vendin q prej 1 viti ka ln n periferi t vendimmarrjes nj aspekt formal, por me rndsi t zhvillimeve politike n vend: konstituimin n form zyrtare t politikave kryesore. Partia Socialiste, q prfaqson esencn

No Pic available
  • 2010-08-13

Gafa, në web-in e Presidencës, Berisha ende opozitar

Web-i, Topi njeh Berishën President, por jo Kryeministër Nj klikim mbi web-et e institucioneve t ndryshme shtetrore, ka dhe befasit e veta. Teksa mausin e ndalon mbi biografit e shtetarve dhe administrats, n pamje t pamje t par t jepet prshtypja sikur ata jan zyrtar t Shtpis s

No Pic available
  • 2010-07-30

Bashkimi me G99-n dhe ndryshimi i kryesisë shtyhen në vjeshtë

Takimi i djeshm i kryetarit t PS-s, Edi Rama, me krert e rretheve do t jet aktiviteti i fundit partiak i PS-s pr kt ver, duke e shtyr pr n vjesht mbledhjen e Asambles Kombtare, e cila me hyrjen e 38 drejtuesve t rinj, do t ristrukturohet. Zhvillimet m t rndsishme n gjirin e parti

No Pic available
  • 2010-07-19

Mbetet pezull votimi i asamblesë së re në Partinë socialiste

Pritet të shtyhet për në shtator ristrukturimi i strukturave partiake Zgjedhja e 38 kryetarve t rretheve n Partin Socialiste ka rikonfiguruar edhe prbrjen e Asambles Kombtare, nj nga organet m t larta vendimmarrse t partis. Mbledhja e saj e par me antart e rinj pritet t bhet k

No Pic available
  • 2010-06-21

Zgjedhjet në PS, Rama ndryshon Asamblenë, gati fshesa në kryesi

Brenda qershorit zgjidhen 37 krerë të rinj të degëve Nj vit pas humbjes s zgjedhjeve parlamentare, PS ka hyr pa buj n procesin e rinovimit t strukturave t saj, nj proces normal q partit e kryejn pas nj rezultati negativ n zgjedhje. Sipas parashikimeve, deri n fund t qersh