Rezultate te kerkimit per termin: +Asambleja +Parlamentare

Total: 2007
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.226Z

Asambleja parlamentare e Këshillit të Europës

Funksionimi i institucioneve demokratike në Shqipëri Rezoluta 1709 (2010)1 1. Asambleja parlamentare shpreh keqardhje për krizën politike, e cila ka dëmtuar seriozisht politikën shqiptare pas zgjedhjeve parlamentare të qershorit 2009, me bojkotin e Parlamentit nga opozita e udhëhequr nga Par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.266Z

Asambleja parlamentare e NATO-s

brbrPer here te pare Asambleja Parlamentare e NATO-s do te zhvilloje punimet ne kryeqytetin shqiptar ne Tirane ne fund te ketij muaji Socialisti Pandeli Majko i cili eshte kryetari i delegacionit shqiptar ka sqaruar detajet e ketij aktiviteti ku do te marrin pjese rreth 700 pjesemarres nga vendet an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.366Z

Asambleja parlamentare e KE,debat të lirë për Kosovën

• Byroja dhe Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës kanë miratuar kërkesën e delegacionit suedez në KE, për të zhvilluarme procedurë normale (jo të përshpejtuar) një debat për Kosovën, debat, i cili është parashikuar për t’u zhvilluar ditën e mërkurë. Deb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.263Z

Asambleja Parlamentare e KiE-së diskuton për Shqipërinë

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës do të diskutojë sot për situatën në Ballkan ku një axhend është përfshirë edhe situata në Shqipëri. Në axhendën e Asamblesë do të diskutohet edhe raporti i p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.144Z

Asambleja parlamentare e KE miraton rezolutë kundër Rusisë

Asambleja parlamentare e Këshillit të Evropës ka miratuar mbrëmë një rezolitë sipas të cilës dënon Rusinë për aneksimin e gadishullit Krimeja nga Ukraina. Asambleja përmes rezolutës ka bërë me dije se Rusia nëpërmjet këtij veprimi ka shkelur kushtetutën e Ukrainës. Parlamentarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.868Z

Asambleja parlamentare e KiE miraton raportin për zgjedhjet në Shqipëri

TIRANE- Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës miratoi me konsensus raportin për zgjedhjet e 23 Qershorit në Shqipëri. Asambleja Parlamentare i vlerësoi zgjedhjet konkurruese, me pjesëmarrje të gjerë të qytetarëve e me respekt për të drejtat e njeriut. Në debatin e zhvilluar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.271Z

Asambleja Parlamentare e NATO-s për herë të parë në Tiranë

Deputeti socialistë dhe njëherazi kryetar i delegacionit shqiptar në NATO, Pandeli Majko tha se pas dy javësh në Tiranë do të zhvillohet për herë të parë Asambleja Parlamentare e NATO-s, ku do të marrin pjesë 700 përfaqësues. Majko nënvizoi se zhvillimi i punimeve në Tiranë i kësa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama