Rezultate te kerkimit per termin: +Asambleja

Meta: total 1000 / total_found 6039 / time 0.003 / keyword[0] asambleja / docs[0] 6039 / hits[0] 9165 /
No Pic available
  • 2019-04-07

Djegia e mandateve/ Sekretari i PES: Papërgjegjshmëri! Balla: Ja frika e Bashës

Gjatë qëndrimit në Katar, kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla mori pjesë në Asamblenë e Unionit Ndër-Parlamentar në Doha, e cila mblodhi së bashku anëtarë nga më shumë se 170 parlamente të botës, nën moton për Demokracinë, për këdo. Nëpërmjet një postimi në Facebo

No Pic available
  • 2019-03-24

Përllogaritja/ Ja sa qytetarë ishin në shesh tek hapja e fushatës së Partisë Socialiste!

Ditën e djeshme njëherësh me punimet e Kongresit, Partia Socialiste u angazhua edhe në sigurimin e një pjesëmarrje masive në takimin për BashkinëQëDuam, që këtë herë përkonte me rikonfirmimin e kryebashkiakut Erion Veliaj si kandidat për një mandat të dytë në Tiranë. Numri i pje

Lokalet 2019/ Rama i vë vulën Tiranës: Skam emër tjetër, veç Veliajt!
  • 2019-03-05

Lokalet 2019/ Rama i vë vulën Tiranës: Skam emër tjetër, veç Veliajt!

Pasditen e sotme në Katedralen e Kishës Ortodokse u mblodh Asambleja e PS nga kryeministri Edi Rama ku u diskutua për zgjedhjet e ardhshme lokale, që do të mbahen në fund të muajit qershor. Rama ka befasuar Asamblenë me pyetjen: “A keni një emër tjetër për Tiranën, se unë nuk kam

Protestat e PD-LSI, Balla: Luli, Saliu dhe Monika kanë frikë drejtësinë e re!
  • 2019-03-03

Protestat e PD-LSI, Balla: Luli, Saliu dhe Monika kanë frikë drejtësinë e re!

Opozita i frikësohet drejtësisë së re që po lind. Kështu ka deklaruar sot nga Korça, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla. Së bashku me drejtuesin politik të PS për qarkun Korçë, Niko Peleshi, atë të qarkut Berat, Blendi Klosi, si dhe deputetë të tjerë, Ba

Dy muaj pa mësim, ja çfarë vendosën pedagogët
  • 2019-02-06

Dy muaj pa mësim, ja çfarë vendosën pedagogët

Pedagogët dhe studentët e Fakultetit të Histori-filologjisë do të vijojnë bojkotin. Mësohet se asambleja e pedagogëve të Filologjikut vendosi sot që protesta të vijojë një ditë në javë, pa limit deri në plotësimin e kërkesave të tyre. Dekani i Filologjikut Sabri Laçi sqaroi se

Flet drejtori Andi Ballta: ABI Bank, investimi më i madh amerikan në Shqipëri
  • 2019-02-04

Flet drejtori Andi Ballta: ABI Bank, investimi më i madh amerikan në Shqipëri

ABI Bank ka qenë kryefjala e diskursit politik të drejtuesve më të lartë të opozitës në akuzat që kanë hedhur në drejtim të kryeministrit Edi Rama gjatë javës që lamë pas. Lidhja e kësaj banke me Linda Ramën, bashkëshorten e kryeministrit, ka qenë gjithmonë objekt sulmesh nga PD

Ministria injoron kërkesat e pedagogëve, nis greva e urisë
  • 2019-02-01

Ministria injoron kërkesat e pedagogëve, nis greva e urisë

Asambleja e Pedagogëve ka marrë vendimin e radhës, pas përfundimit të afatit njëjavor që i kishin lënë qeverisë për plotësimin e kërkesave të tyre të mëparshme. Në një vendim publik, të marrë nga pedagogët e Fakultetit të Shkencave Sociale, si dhe me pjesëmarrjen e asambleve t