Rezultate te kerkimit per termin: +Asamblen +Parlamentare

Meta: total 1000 / total_found 1526 / time 0.002 / keyword[0] asamblen / docs[0] 5132 / hits[0] 6662 / keyword[1] parlamentare / docs[1] 55799 / hits[1] 87980 /
No Pic available
  • 2017-06-18

Pjesëmarrje e ulët në rundin e dytë të zgjedhjeve parlamentare

Pjesëmarrja e votuesve në rundin e dytë të zgjedhjeve parlamentare në Francë është e ulët. Në këto zgjedhje, pritet fitorja e partisë së presidentit, Emmanuel Macron. Vendvotimet janë hapur në mëngjes dhe do të mbyllen në mbrëmje, rreth orës 20:00. Ministria e Brendshme e Fr

Francë, partia e Macron fiton bindshëm në zgjedhjet parlamentare
  • 2017-06-12

Francë, partia e Macron fiton bindshëm në zgjedhjet parlamentare

Partia e Qendrës e Presidentit, Emmanuel Macron është duke shkuar drejt një fitoreje shumë bindëse dhe shumicës në Asamblenë Kombëtare nga sa shihet pas mbylljes së raundit të parë të zgjedhjeve parlamentare në Francë. Në zgjedhjet e djeshme, partia Republika në Lëvizje, e Macron,

No Pic available
  • 2017-04-23

GARA FRANCEZE/ Si zgjidhet presidenti dhe pse Franca ka një sistem politik gjysëmpresidencial

Rreth 47 milionë zgjedhës janë thirrur të votojnë në turin e parë dhe në turin e dytë më 7 maj për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës franceze që do të pasojë presidentin socialist, François Hollande. Si zgjidhet presidenti? Presidenti zgjidhet me votim universal të drejtp

No Pic available
  • 2017-03-31

Topi: Jo qeveri teknike, ja me kë do të bëjmë koalicion

Fryma e re Demokratike deklaron se do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit por nuk ka ende një vendimmarrje se me cili koalicion do të rreshtohet. FRD ka mbledhur asamblenë drejtuese për të analizuar situatën parazgjedhore që sipas kreut të saj Bamir Topi vlerësohet

No Pic available
  • 2017-03-08

Basha me misionin e OSBE-ODIHR: Zgjedhjet në rrezik, KQZ e njëanshme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim pjestarë të misionit të OSBE-ODIHR, Richard Lappin, zëvendëskryetar i Departamentit të Zgjedhjeve, Ana Rusu, këshilltare për zgjedhjet, Alexey Gromov, këshilltar për zgjedhjet, Francesco Pagani, kreu i këshilltarëve polit

Basha, takim me OSBE-ODHIR: Qeveri teknike, zgjedhjet në rrezik
  • 2017-03-08

Basha, takim me OSBE-ODHIR: Qeveri teknike, zgjedhjet në rrezik

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur në një takim pjesëtarë të misionit të OSBE-ODIHR, Richard Lappin, zëvendëskryetar i Departamentit të Zgjedhjeve, Ana Rusu, këshilltare ?për zgjedhjet, Alexey Gromov, këshilltar për zgjedhjet, Francesco Pagani, kreu i këshilltarëv

No Pic available
  • 2017-03-07

Misioni i OSBE zbarkon në Tiranë për zgjedhjet/ A do dalë opozita nga çadra dhe çfarë kërkon LSI?

Një Mision i Vlerësimit të Nevojave nga OSBE/ODIHR-i ka zbarkuar që dje në Tiranë dhe pritet që për tre ditë të vëzhgojë përgatitjet për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Delegacioni do të njihet nga afër me situatën e përgjithshme para-zgjedhore dhe përgatitjet e deritanis