Rezultate te kerkimit per termin: +Asamblen +Parlamentare

Total: 363
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.539Z

Kosova pranohet si vëzhguese në Asamblenë Parlamentare të NATO-së

Kosova është pranuar si vëzhguese në Asamblenë Parlamentare të Aleancës Veriatlantike (NATO). Lajmi bëhet me dije nga kreu i delegacionit shqiptar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, Pandeli Majko. Majko pos tjerash ka konfirmuar se Rusia &eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.729Z

Kosova zyrtarisht pranohet sivëzhguese në Asamblenë e NATO-s

Republika e Kosovës edhe zyrtarisht sot është pranuar si vëzhguese në Asamblenë Parlamentare të NATO-s. Ky vendim është marrë në Lituani, ku po mbahet Sesioni Pranveror i AP të NATO-s. Këtë lajm e ka bërë të di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.533Z

Rusia përjashtohet nga Asambleja Parlamentare e NATO-s

BRUKSEL-Rusia është përjashtuar nga Asambleja Kombëtare e NATO-s në të cilën mbante statusin e “anëtarit shok”. Lajmi bëhet me dije nga kreu I delegacionit shqiptar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s Pandeli Majko. Vendimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.753Z

Leskaj, pjesë e Byrosë së AsamblesëParlamentare të Këshillit të Europës

TIRANE - Valentina Leskaj, Kryetare e Delegacionit Shqiptar në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës është zgjedhur sot në Byronë e Grupit Socialist në Parlamentin e Këshillit të Evropës.Sot në Asamblenë Parlame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.551Z

Francë, socialistët fitojnë zgjedhjet parlamentare

PARIS-Rezultatet paraprake në Francë tregojnë se socialistët kanë fituar shumicën në raundin e dytë të zgjedhjeve parlamentare. Rrjedhimisht, ata do të udhëheqin me Asamblenë Kombëtare, ndërkohë që kanë shumicë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.512Z

Kryeministri takim me presidentin e asamblese parlamentare Mignon

Kryeministri Berisha, i cili ndodhet në Strasburg, është takuar në Pallatin e Europës, me Presidentin e Asamblesë Parlamentare, zotin Jean-Claude Mignon. Presidenti Mignon i shprehu Kryeministrit Berisha urimet për marrjen nga Shqipëria të presidencë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.043Z

France socialistet fitojne zgjedhjet parlamentare

Sipas të dhënave të publikuara nga Telefrance 1, e majta franceze ka fituar zgjedhjet parlamentare në vend, duke marrë kështu 275 vende në parlament dhe 315 në Asamblenë Kombëtare kundrejt 230 vendeve në parlament dhe 270 të Asamblesë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama