Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles +Parlamentare

Meta: total 1000 / total_found 4243 / time 0.004 / keyword[0] asambles / docs[0] 11592 / hits[0] 19660 / keyword[1] parlamentare / docs[1] 56721 / hits[1] 89275 /
Grabitja në Rinas, pak pas largimit të Ramës e Metës
  • 2019-04-10

Grabitja në Rinas, pak pas largimit të Ramës e Metës

Grabitja e sotme në aeroportin e Rinasit për ironi të fatit ka ndodhur vetëm pak momente pasi aty kanë kaluar Kryeministri dhe Presidenti. Burime të “Dita” bëjnë me dije se kryeministri është larguar sot nga aeroporti në orën 11:40 me kompaninë Alitalia në drejtim të Romë

No Pic available
  • 2019-03-23

Koleta dhe dashuritë e saj  

«Koleta dhe miket e saj» (Colette et lessiens), një libër që sapo është botuar në Paris nga shkrimtarja e njohur dhe akademikja franceze DominiqueBona. Në fakt, Koleta ska reshtur së ngacmuari fantazinë dhe frymëzimin e shumë autorëve, dhe çështë më interesantja, shumica femra, shk

Basha arratiset në Vjenë bashkë me djalin e Sali Berishës (Foto)
  • 2019-02-22

Basha arratiset në Vjenë bashkë me djalin e Sali Berishës (Foto)

Kreu demokrat Lulzim Basha është nisur drejt Vjenës, ku do të ketë një takim me asamblenë parlamentare të OSBE-së. Basha pritet të takohet me Presidentin e Asamblesë Parlamentare e OSBE George Tsereteli dhe Sekretarin e Përgjithshëm. Basha është fotografuar në aeroport me Shkëlzen

Ministrat do presin për dekretimin, Kuvendi mblidhet më 21 janar
  • 2018-12-29

Ministrat do presin për dekretimin, Kuvendi mblidhet më 21 janar

Një ditë pas Asamblesë ku ndryshoi më shumë se gjysmën e qeverisë, Kryeministri Rama ende nuk ia kishte dërguar për dekretim emrat e rinj kreut të shtetit. Këtë e konfirmojnë burime nga të dyja institucionet, ndërsa nga qeveria shpjegojnë se nuk ka arsye për nxitim, pasi edhe nëse

Kandidatët për Gjykatën e Strasburgut, qeveria propozon 3 gjyqtarë (Emrat)
  • 2018-07-24

Kandidatët për Gjykatën e Strasburgut, qeveria propozon 3 gjyqtarë (Emrat)

Pozicion i gjyqtarit të Shqipërisë në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut është ende vakant, pasi lista me kandidatë të propozuara nga qeveria shqiptare janë refuzuar disa herë për shkak të pastërtisë së figurave. Ekzekutivi shqiptar ka hartuar një listë të re ku rekom

No Pic available
  • 2018-06-27

Gjonaj në Strasburg: Pas Vettingut, në shtator ngritje e institucioneve të reja

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka marrë vlerësime pozitive dhe mbështetje të plotë për zbatimin e Reformës në Drejtësi dhe forcimin e shtetit të së drejtës gjatë takimeve zyrtare që ka zhvilluar në Strasburg me zyrtarët e lartë të Këshillit të Evropës. Gjonaj është t

Misioni i OSBE reagon për protestën e opozitës: Shpresojmë të jetë paqësore 
  • 2018-05-25

Misioni i OSBE reagon për protestën e opozitës: Shpresojmë të jetë paqësore 

Një delegacion i nivelit të lartë të Asamblesë Parlamentare  të OSBE-së, i cili përbëhet prej Presidentit të saj George Tsereteli dhe Sekretarit të Përgjithshëm Roberto Montella, po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri. Zyrtarët e lartë kanë zhvilluar takime me Presidentin e