Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Meta: total 1000 / total_found 11329 / time 0.005 / keyword[0] asambles / docs[0] 11329 / hits[0] 19318 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Zgjedhjet do monitorohen nga 330 vëzhgues të huaj, në 26 qershor japin opinionin

Vetëm një ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri, vëzhguesit ndërkombëtare dhe OSBE/ODIHR që monitorojnë procesin zgjedhor do të dalin në një konferencë për shtyp ditë e hënë në datën 26 qershor. Misioni ndërkombëtar i vëzhgimit të zgjedhjeve përbëhet nga

No Pic available
  • 2017-06-23

Ndërkombëtarët me sytë nga ne. Një italiane në krye të delegacionit OSBE

Do të jetë italiania Marietta Tidei, deputete e partisë Demokratike Italiane në krye të delegacionit të Asamblesë parlamentare të OSBE që do të monitoroj zgjedhjet politike në Shqipëri, këtë të dielë më 25 qershor. Nuk është e para herë që politikania italiane merr pjesë në mi

No Pic available
  • 2017-06-19

Partia e Macron fiton shumicën parlamentare

Partia e qendrës e presidentit të Francës, Emmanuel Macron, fitoi shumicën në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Rezultatet e pjesshme pas rrethit të dytë të zgjedhjeve tregojnë se Partia Republika Përpara dhe aleatët e saj do të fitojnë 355 deri në 425 ulëse të Asamblesë Komb

No Pic available
  • 2017-06-15

Meta vlerëson Sali Berishën: Basha lider vetëm me stomak

Sali Berisha ka qenë politikani më serioz me të cilin ish-kreu i LSI Ilir Meta ka bashkëpunuar gjatë këtyre viteve të politikës. Deklarata u bë nga Sheshi Nënë Tereza, ku LSI zhvilloi një takim elektoral. Meta dha edhe një mesazh për Lulzim Bashën, për të cilin tha se demokratët ka

Zgjedhjet, kreu i KQZ-së: Po punojmë me intensitet për të garantuar një proces të rregullt
  • 2017-06-02

Zgjedhjet, kreu i KQZ-së: Po punojmë me intensitet për të garantuar një proces të rregullt

  Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri ka zhvilluar një takim me anëtarët e misionit parazgjedhor të Komisionit Ad Hoc për vëzhgimin e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës. Në njoftimin për mediat thuhet se delegacioni i Asamblesë së

Arben Pëllumbi: Pse lashë biznesin për të kandiduar si deputet i PS. Ja çfarë i tha Rama babait tim
  • 2017-05-21

Arben Pëllumbi: Pse lashë biznesin për të kandiduar si deputet i PS. Ja çfarë i tha Rama babait tim

Arben Pëllumbi është kandidati i 18-të në listën e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun e Tiranës. Njëherësh ai është edhe djali i profesorit socialist, Servet Pëllumbi, njërit prej themeluesve të PS-së. Arben Pëllumbi ka vendosur që prej fillimit të 2017

No Pic available
  • 2017-05-20

Kongresmeni amerikan Turner uron Metën President

Kongresmeni amerikan,  Michael Turner, ka uruar  Ilir Meta me rastin e zgjedhjes në postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë. Përmes një telegrami, Turner shpreh bindjen se Meta në këtë detyrë të rëndësishme do të shfaqë të njëjtin lidership, që ka shfaqur gjat