Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles +Parlamentare

Total: 843
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.687Z

Meta merr pjesë në punimet e Sesionit të VII të Asamblesë Parlamentare të Mesdheut në Marseille

TIRANË-Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta merr pjesë në punimet e Sesionit të VII të Asamblesë Parlamentare të Mesdheut në Marseille, Francë. Me ftesë të Kryetarëve të dy Dhomave të Parlamentit të Francës, Presidentit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.651Z

Kosova, në agjendën e Asamblesë Parlamentare për sesionin dimëror

Kriza me emigrantë dhe refugjatë në Evropë, si dhe terrorizmi ndërkombëtar do të jenë ndër temat kryesore të diskutimeve në sesionin dimëror të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës. Por, sipas Kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.753Z

Leskaj, pjesë e Byrosë së AsamblesëParlamentare të Këshillit të Europës

TIRANE - Valentina Leskaj, Kryetare e Delegacionit Shqiptar në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës është zgjedhur sot në Byronë e Grupit Socialist në Parlamentin e Këshillit të Evropës.Sot në Asamblenë Parlame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.878Z

Një delegacion i lartë i Asamblesë Parlamentare të NATO-s viziton Kosovën

Një delegacion i lartë i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, nënkomisioni për mbrojtjen transatlantike dhe bashkëpunimi në fushën e sigurisë, do të vizitojë Serbinë dhe Kosovën nga data 23 deri më 26 qershor. Ata së pari a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.710Z

Jahjaga priti delegacionin e Asamblesë Parlamentare të NATO-s

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti një delegacion të parlamentarëve të NATO-s, të cilët po qëndrojnë në vizitë në vendin tonë për t’u njohur për së afërmi me aspektet politike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.766Z

Kosova anëtare e Asamblesë Parlamentare të Bashkëpunimit të Europës Juglindore (SEECP)

Në Tiranë është mbajtur takimi i Asamblesë Parlamentare të Bashkëpunimit të Europës Juglindore(SEECP). Parlamenti i Kosovës është përfaqësuar nga deputetët Blerta Deliu - Kodra dhe Armend Zemaj. Takimi në Tiranë &e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.993Z

Delegacioni i Kuvendit të Kosovës merr pjesë në Sesionin Vjetor të 61-të Asamblesë Parlamentare të NATO-së

Delegacioni i Kuvendit të Republikës së Kosovës i përbërë nga nënkryetarët e Kuvendit: Xhavit Haliti dhe Slobodan Petroviq po merr pjesë në Sesionin Vjetor të 61-të të Asamblesë Parlamentare të NATO-së në Stava

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama