Rezultate te kerkimit per termin: +Ashtu

Meta: total 1000 / total_found 183890 / time 0.068 / keyword[0] ashtu / docs[0] 183890 / hits[0] 250895 /
No Pic available
  • 2017-06-27

Basha hesht për rezultatin, Ristani mbetet jashtë parlamentit

Rezultati i zgjedhjeve të 25 qershorit e ka vënë në heshtje selinë e Partisë Demokratike. Kryetari i PD-së Luzim Basha ka ndjekur nga zyra e tij numërimin e fletëve të votimit, teksa ka kërkuar nga komisionerët që të mos bien pre e presioneve por të numërojnë cdo votë. Përsa i pë

Rezultatet paraprake/PDIU lë pas PD-në në Dibër
  • 2017-06-26

Rezultatet paraprake/PDIU lë pas PD-në në Dibër

Ashtu sikurse në zgjedhjet lokale, në bashkinë e Dibrës, PDIU renditet partia e dytë pas Partisë Socialiste, duke lënë Partinë Demokratike forcë të tretë, ndërsa LSI-në, forcë të katërt. Nga rezultatet e para të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të publikuara në orën 03:35, PS m

Mbyllet zyrtarisht votimi, KQZ jep shifrat: Pjesëmarrja 44%
  • 2017-06-26

Mbyllet zyrtarisht votimi, KQZ jep shifrat: Pjesëmarrja 44%

TIRANE-Zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxhaj në konferencën e sotme për media ka bërë të ditur se pjesëmarrja në votime në rang vendi ka shkruar në rreth 44%, (43.83%) më e ulët se katër vite më parë që ishte rreth 53%. Sipas qarqeve Berat 41.27% Dibër Nuk kanë raportuar Du

No Pic available
  • 2017-06-26

Numërohen votat e para në Tepelenë. PS fiton thellë në fshatin e Tahirit

Katër orë pas përfundimit të votimit, numërohet kutia e parë e votimit edhe në Tepelenë. Mësohet se atje ka përfunduar numërimi në fshatin Gusmar nga është me origjinë edhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Në Gusmar 90 vota i ka marrë PS, 44 vota PD dhe 7 vota LSI. Po ashtu

No Pic available
  • 2017-06-26

KQZ jep shifrat deri në 15:00: Në 6 orë votime kanë marrë pjesë 27.7% e qytetarëve

Zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxhaj në konferencën e sotme për media ka bërë të ditur se deri në ora 15:00 pjesëmarrja në votime në rang vendi ka shkruar në 27.7%. Sipas qarqeve Berat 28.25% Dibër 34.21% Durrës 23.18% Elbasan 27.08% Fier 23.16% Gjirokastër 26.99% Korcë 29.02% Kuk

No Pic available
  • 2017-06-26

Zgjedhjet që prodhuan një opozitë të re

Nga Mero Baze Shqipëria përmbylli procesin më të qetë zgjedhor në historinë e saj, me një kulturë të re komunikimi dhe një përmbajtje qytetare të partive të mëdha. Për herë të parë, një lider opozite ka falenderuar votuesit pas përfundimit të procesit zgjedhor dhe ka bërë thi

No Pic available
  • 2017-06-26

A do ta marrin dot socialdemokratët kthesën?

Në mars Partia Socialdemokrate zgjodhi me eufori, Martin Schulzin, kandidatin e saj për kancelar. Por pas së përpjetës dehëse, filloi shpejt e tatëpjeta në sondazhe. Të dielën socialdemokratët vendosin për programin. Dy konferenca të socialdemokratëve – dy botë të ndryshme që