Rezultate te kerkimit per termin: +Asistenten +Kryesore

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] asistenten / docs[0] 65 / hits[0] 82 / keyword[1] kryesore / docs[1] 99111 / hits[1] 121916 /
Presidenti Nishani priti Zëvendës Asistenten Kryesore të Sekretarit të Shtetit në Zyrën për Burimet Energjetike, Mary Burce Warlick
  • 2016-09-09

Presidenti Nishani priti Zëvendës Asistenten Kryesore të Sekretarit të Shtetit në Zyrën për Burimet Energjetike, Mary Burce Warlick

9 shtator 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim të veçantë Zëvendës Asistenten Kryesore të Sekretarit të Shtetit në Zyrën për Burimet Energjetike, Ambasadoren Mary Burce Warlick, e cila ndodhet në Shqipëri në një vizitë pune në kuadrin e një

Nishani-Warlick SHBA mbeshtetje per me shume investime ne fushen energjike
  • 2016-09-09

Nishani-Warlick SHBA mbeshtetje per me shume investime ne fushen energjike

Transmetuar me 09092016 - 1530 Presidenti Bujar Nishani priti sot ne nje takim te vecante Zevendes Asistenten Kryesore te Sekretarit te Shtetit ne Zyren per Burimet Energjetike Ambasadoren Mary Burce Warlick e cila ndodhet ne Shqiperi ne nje vizite pune ne

Kodheli-Farkas: Shqipëria mbështet politikën e bashkëpunimit rajonal
  • 2015-07-13

Kodheli-Farkas: Shqipëria mbështet politikën e bashkëpunimit rajonal

Ministrja Kodheli priti zv. Asistenten e Sekretarit të Mbrojtjes të ShBA-se, Evelyn N. FarkasTIRANË, 13 Korrik/ATSH-Gjergji Mima/ -Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, zhvilloi te henen pasdite një takim me zv. asistenten e Sekretarit të Mbrojtjes të SHBA-se për Rusinë, Ukrainën dhe Euroazi

No Pic available
  • 2015-07-13

Kodheli-Farkas: Shqipëria pjesëmarrëse në forcën pararojë të NATO-s për 2016-2018

Ministrja e Mbrojtjes, znj.Mimi Kodheli, zhvilloi sot pasdite një takim me zv. asistenten e Sekretarit të Mbrojtjes të ShBA-s për Rusinë, Ukrainën dhe Euroazinë, znj. Evelyn N. Farkas. Zonja Farkas ndodhet në Tiranë si pjesë e delegacionit të lartë amerikan, kryesuar nga ndihmës Sekreta

Kodheli takon Farkas: Duam asistencë ligjore nga SHBA në luftën kundër korrupsionit
  • 2014-06-04

Kodheli takon Farkas: Duam asistencë ligjore nga SHBA në luftën kundër korrupsionit

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, e cila ndodhet në Bruksel ku po merr pjesë në Ministerialin e radhës të ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s, pati një takim kokë me kokë me zv.asistenten e Sekretarit të Mbrojtjes së Shteteve te Bashkuara të Amerikës, për Rusinë, Ukra

No Pic available
  • 2014-06-04

Bruksel, Kodheli: Reforma në FAdhe Mbrojtje garanton siguri

BRUKSEL- Reforma në fushën e zbritjes dhe në Forcat e Armatosura ka qenë tema e bisedimeve që ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka zhvilluar me zv.asistenten e Sekretarit të Mbrojtjes së Shteteve te Bashkuara të Amerikës, për Rusinë, Ukrainën dhe Euroazinë, znj.Evelyn N. Farkas. Ky tak

No Pic available
  • 2014-06-03

Kodheli- Farkas: SHBA mbështet reformat dhe angazhimin e Shqipërisë në NATO

BRUKSEL-Në kuadër të vizitës së saj në Bruksel ku po merr pjesë në Ministerialin e radhës të ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka takuar ditën e sotme zv.asistenten e Sekretarit të