Rezultate te kerkimit per termin: +Asllan +Dogjani

Meta: total 785 / total_found 785 / time 0.000 / keyword[0] asllan / docs[0] 2505 / hits[0] 3696 / keyword[1] dogjani / docs[1] 959 / hits[1] 1723 /
PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

Kush është më e pasura ndër gratë e politikanëve shqiptarë, lista sipas të ardhurave më të larta
  • 2017-10-31

Kush është më e pasura ndër gratë e politikanëve shqiptarë, lista sipas të ardhurave më të larta

Renditjen e deputetëve sipas të ardhurave më të larta të personave të familjes, kryesisht bashkëshortë apo bashkëjetues, e kryeson zoti Anastas Angjeli, pasi zonja Greta Angjeli ka siguruar gjatë 2016-ës të ardhura vetëm nga punësimi pranë AAEF (Albanian American Enterprise Fu

No Pic available
  • 2017-07-08

Deputeti i PD shton akuzat ndaj Xhelal Mziut: Si pagoi 800 mijë euro për të kandiduar në Kamëz

Pasi sulmoi fillimisht Xhelal Mziun se është përgjegjës për tkurrjen e PD në Kamëz dhe Paskuqan në zgjedhjet 25 qershorit, si dhe përgjigjes së ashpër të kryebashkiakut Mziu që e cilësoi si gjysmë deputet të blerë me klering nga PS, deputeti i PD, Asllan Dogjani ka reaguar sërish.

No Pic available
  • 2017-06-05

Basha: Rama puthi Republikën e Re, Meta u bie daulleve të hallit

Ndërsa rikthehej nga turi elektoral në verilindje të Shqipërisë, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi gjatë një takimi në Kamëz se parandjen diçka të madhe për Shqipërinë në 25 qershor. Frymën e ndryshimit ai tha se e ka ndjerë kudo. Sipas Bashës, Rama me paktin politi

Fiks Fare/ Deputetët e opozitës, rroga dhe dieta gjatë 90 ditëve të çadrës
  • 2017-05-29

Fiks Fare/ Deputetët e opozitës, rroga dhe dieta gjatë 90 ditëve të çadrës

Deputetët e opozitës, të cilët munguan në seancat plenare në Kuvendin e Shqipërisë prej tre muajsh, kanë marrë paga, dieta, shërbime transporti, tarifë telefonie, shpenzime qiraje. Nisur edhe nga kërkesa të shumta të qytetarëve, të cilët kërkonin nëse janë paguar apo jo deputet

No Pic available
  • 2017-04-26

Policia procedon penalisht Lulzim Bashën dhe 12 deputetë

Një ditë pas protestës së opozitës, e cila bllokoi 5 pika kryesore të akseve rrugore në vend, ka nisur procedimi penal për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe 12 deputetë të selisë blu. Ata akuzohen për tubim të paligjshëm dhe bllokim të qarkullimit, sepse dje në orën 11:

No Pic available
  • 2017-04-25

Protesta, Lulzim Basha dhe 12 deputetë të PD procedohen penalisht

Kryetari i Partisë Lulzim Basha dhe 12 deputetë të PD janë proceduar penalisht pas protestës së një ditë më parë, ku u bllokuan rrugët për një orë. Ata akuzohen për tubim të paligjshëm dhe bllokim të aqrkullimit. “Në orën 11:00, te sheshi “Shqiponja” dhe në rru

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama