Rezultate te kerkimit per termin: +Asokohe

Meta: total 1000 / total_found 5180 / time 0.002 / keyword[0] asokohe / docs[0] 5180 / hits[0] 6079 /
Marta, ose një grua tradhtare
  • 2017-06-26

Marta, ose një grua tradhtare

Alda Bardhyli Historia flet për një grua që falë ose mbase jo vetëm vetes dhe sensit të saj kritik, lufton me modernitetin e vet. Emri i personazhit kryesor është Marta Benniche. Ajo është shkrimtare dhe shtëpiake. Si një cand, philos njëzetedyvjeçare, ajo takohet me tregtarin e ri flo

No Pic available
  • 2017-06-24

Letra për Ramizin, Elona Agolli: Tani që Dritëroi sështë në jetë, thurin thashetheme

Elona Agolli, e bija e Dritëroit, ka reaguar për disa shkrime botuar prej librit të ri të Dashnor Kaloçit Shkrimtarët e artistët nën diktatin komunist dhe intrigat e njëri-tjetrit. Shkak për reagimin është bërë artikulli me titull Letra për Ramizin: Dritëroi është dakord që Faik B

No Pic available
  • 2017-06-23

Konflikti me ndërtuesin, 7 familje ngujohen në oborrin e Prokurorisë

Konflikti me ndërtuesin ka detyruar 7 familje në zonën e Unazës së Re në Tiranë që të ngujohen në oborrin e Prokurorisë së Tiranës deri në zgjidhjen e kësaj çështje.Banorët thonë se ndryshe nga sa kishin rënë dakord para nisjes së punimeve, investitori nuk u ka dhënë asnjë h

Pesë fakte për Bulevardin e Ri
  • 2017-06-22

Pesë fakte për Bulevardin e Ri

Pasi kanë shtypur së bashku një buton të madh kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj kanë ndezur mbrëmjen e së martës dritat e segmentit të parë të Bulevardit të Ri të Tiranës, duke shfaqur përpara të pranishmëve veprën më të re publike, që ndonëse është ndërtu

Pronarë me 12 vendime gjykate. Përmbarimi ska mjete për ekzekutim
  • 2017-06-16

Pronarë me 12 vendime gjykate. Përmbarimi ska mjete për ekzekutim

Familja Boçi ka fituar me 12 vendime gjykate pronën e trashëguar që prej vitit 1938, por Përmbarimi nuk ekzekuton vendimin. Sipas këtij të fundit, nuk ekzistojnë mjetet për të prishur një shtëpi, e cila është ndërtuar nga personi që i ka zënë tokën familjes Boçi, që prej vitit

No Pic available
  • 2017-06-12

Në kërkim vëllezërit Daka, babai: Skemi lidhje me vrasjen e komisarit

Arrestimi i autorit të vrasjes së  ish-komisarit të policisë Artan Cuku ka rikthyer policinë edhe njëherë tek vëllezërit Daka, të cilët dyshohen si porositës të ekzekutimit të tij. Dy vëllezërit Bujar dhe Florin Daka janë shpallur në kërkim nga Policia, për t’u rimarr

No Pic available
  • 2017-06-12

Në kërkim vëllezërit Daka, flet babai: Skemi lidhje me vrasjen e komisarit

Arrestimi i autorit të vrasjes së  ish-komisarit të policisë Artan Cuku ka rikthyer policinë edhe njëherë tek vëllezërit Daka, të cilët dyshohen si porositës të ekzekutimit të tij. Dy vëllezërit Bujar dhe Florin Daka janë shpallur në kërkim nga Policia, për tu rimarrë në pyetj