Rezultate te kerkimit per termin: +Assad

Total: 4595
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.573Z

Assad kritikon Izraelin

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, theksoi se sulmet e ditëve të fundit të Izraelit mbi anijet që përpiqeshin të dërgonin ndihma në Rripin e Gazës, kanë shkatërruar çdo mundësi për paqe në të ardhmen e afërt në rajon. Presidenti Assad e përshkroi qeverinë aktuale të Izraeli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.252Z

Assad paralajmëron Perëndimin

Nga Express më 22 gusht 2011 në ora 12:13 Presidenti sirian, Bashar al-Assad, tha se kundërshtimi ndaj regjimit të tij është në rritje, por, megjithatë, shprehu bindjen se mund “të përmbahet”. Në një intervistë për televizionin shtetëror, Assad paralajmëroi kundër inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.702Z

Assad akuzon Turqine

Mes jehones qe beri gjetja e trupave te pajete te dy piloteve te avionit turk  te goditur e rrezuar nga forcat siriane, presidenti Bashar al Assad kundërpërgjigjet me sulm, duke akuzuar Turqine për mbështetje të terroristëve dhe kontribut në gjakderdhjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.228Z

Sanksione ndaj Assad

Turqia po përgatitë sanksione kundër regjimit sirian të Bashar Al Assad, me të cilin deri vonë kishte marrëdhënie të mira dhe një bashkëpunim të zhvilluar. Nga Express më 29 shtator 2011 në ora 12:58 Nga Qeveria e Turqisë thuhet se sanksionet do të drejtohen kundër regjimit në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.362Z

Siria, Moska: Assad autoriteti i vetëm

"Bashar al-Assad është i vetmi autoritet legjitim në Siri tani," largimi i tij "do të thotë kaos". Një gjë të tillë e tha kryeministri rus Dimitri Medvedev, duke theksuar se largimi i presidentit sirian do ta hidhte vendin në "luftë të plotë, siç e kemi parë disa herë të tjera në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.191Z

SHBA Assad pergjegjesi per viktimat

Për Shtetet e Bashkuara, presidenti sirian, Bashar al-Assad është përgjegjësi kryesor i dhunës dhe viktimave të shkaktuara ndër civilët në këto muaj proteste në Siri. Uashingtoni thotë se Assad nuk është i besuesh&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.892Z

Assad nuk ndalet

Agjencitë ndërkombëtare kanë njoftuar se të enjten forcat siriane sërish ia kanë mësyrë fshatrave afër kufirit turk. Nga Express më 15 shtator 2011 në ora 19:08 Forcat ushtarake siriane, të mbështetura me tanke, kanë sulmuar të enjten disa qytete dhe fshatra që ndodhen afër kufi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama