Rezultate te kerkimit per termin: +Assange

Total: 711
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.434Z

Assange në Guantanamo?

Nga Express më 12 janar 2011 në ora 12:06 Avokatët që mbrojnë themeluesin e faqes Wikileaks, Julian Assange, në gjyqin për ekstradimin e tij në Suedi kanë bërë të ditur se ata kanë përdorur në favor të klientit të tyre argumentin se nëse Assange do të ekstradohet në Suedi, ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.992Z

Assange ndjehet triumfues

Themeluesi i web-faqes WikiLeaks, Julian Assange, të cilit të enjten Ekuadorit i lejoi strehim politik, deklaroi se ky vendim i autoriteteve në Quito paraqet një "fitore të rëndësishme" për të."Kuptohet që punët tash e tutje do të jenë më stresuese seç ishin deri më tani", tha Assang

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.393Z

Wikileaks arrestohet Assange

Policia britanike arreston themeluesin e Wikileaks Julian Assange. Lajmin e konfirmon site i Sky News. Arrestimi ndodhi ne nje stacion te policise londineze ku 39-vjecari u prezantua bashke me avokatin e tij. Assange do te dale gjate dites para gjykates.Mandati i arrestit eshte dhene pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.541Z

Autobiografia e Jualian Assange

Pas tërmetit diplomatik qe shkaktoi faqja Wikileaks, themeluesi i saj Julian Assange do te jete se shpejti figura qendrore e nje libri. Përmes nje interviste per "Sundey Times", Assange ka njoftuar se ka nënshkruar nje kontrate prej 1.5 milion dollarësh dhe shume shpejt pritet te dale autobiogr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.785Z

Wikileaks Assange po persekutohet

Themeluesi i faqes se diskutueshme te internetit Wikileaks Julian Assange ka reaguar pas vendimit te prokurorise suedeze per te leshuar nje urdherarrest ndaj tij. Kerkesa per arrestim te bere nga prokurorja suedeze Marianne Ny eshte nje abuzim me detyren dhe ka si qellim persekutimin e A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.451Z

Sexfiles e Julian Assange

Historite roze pas akuzes per krime seksi Qyteti industrial i Enkoping 40 kilometra larg Stokholmit eshte nje qytet i kendshem dhe i vogel ne Suedi. Deri me sot ai nuk ka qene i famshem pervecse per deboren e bardhe dhe tymin e oxhakeve qe nis te rroke qiellin qe ne muajt e pare te vjeshtes. Por nes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.097Z

Assange, thirrje Presidentit Obama

Gazeta ShqipHiq dorë nga gjuetia e shtrigave ndaj Wikileaks Assange, nga ballkoni i ambasadës së Ekuadorit, falënderon gjithë ata që e mbështetën Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange, i ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara të Amerikës që ti japin fund luftës ndaj atyre që u nxjerr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama