Rezultate te kerkimit per termin: +Asteroidi

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.844Z

Asteroidi 2005 YU55 kaloi pranë tokës

Një asteroid me madhësi sa një aeroplanmbajtës ka kaluar pranë Tokës. Asteroidi 2005 YU 55, që vlerësohet se e ka diametrin 400 metra, është asteroidi më i madh, që ka kaluar në afërsi të Tokës prej vitit 1976.Gjatë lëvizjes së tij, ai ishte brenda orbitës së Hënës, ndërsa la

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.167Z

Asteroidi gjigant i kalon pranë Tokës, mund të godasë Hënën

Share Të mërkurën që po vjen, një asteroid gjigant me një diametër prej 400 metrash do kalojë shumë pranë Tokës. Ai do jetë asteroidi që i kalon më pranë Tokës në 35 vitet e fundit. Por çfarë do ndodhë nëse asteroidi gjigant godet Hënën? Drejtuesit e NA

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.342Z

Asteroidi vrasës i drejtohet tokës

Asteroidi, një "qytet-vrasës" apokaliptik, që mund t’i japë fund planetit tonë, i është drejtuar tokës. Asteroid 1950 DA, i cili është me një diametër 1 kilometër, mund ta bëjë copë- copë planetin dhe t’i japë fund jetës që njohim ne. Përplasja do të shkaktonte nj�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.967Z

NASA: Asteroidi YU55 po I afrohet tokës

Asteroidi më i madh deri më tani po i afrohet tokës. Lajmi është bërë i ditur nga shkencëtarëet e NASA-s, sipas së cilëve ai do të duhej të mbetej larg planetit tonë mbi 300 mijë kilometra, por do të jetë objekti m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.288Z

Asteroidi  kalon mbi Oqeanin Indian, pa pasoja për Tokën

Pas shiut të meteorëve në Rusi që ka provokuar shpërthime të fuqishme në lartësi të ulët në atmosferë sot mbrëmjen e sotme ndodhi një tjetër fenomen atmosferik. Rreth orën 20:25 sipas orës lokale në Shqipëri, asteroidi i koduar DA14 me diametër rreth 45 metra iua afrua Tokës në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.230Z

Asteroidi i afrohet tokes 12 mije km

Asteroidi me emrin e koduar 2011 MD do t'i afrohet Tokës gjatë të hënës në largësinë 12 mijë km. Shkencëtarët e NASA-s kanë shpjeguar se asteroidi ka madhësinë e një autobusi, dhe do të mund të shihet edhe me teles

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.343Z

Asteroidi apokaliptik i është drejtuar tokës

Ekspertët thonë se një asteroid i rrezikshëm i është drejtuar tokës. Asteroidi 1950 DA, me diametër 1 kilometër, ka 0.3 % shanse që të godasë tokën por nëse ndodh mund ta shkatërrojë planetin dhe ti jap fund jetës që njohim ne. Shkencëtarët thonë se kjo mund të ndodhë më 1

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama