Rezultate te kerkimit per termin: +Astiri

Meta: total 92 / total_found 92 / time 0.000 / keyword[0] astiri / docs[0] 92 / hits[0] 104 /
Çpo ndodh te Bregu i Lumit? Bashkohet Astiri, vazhdojnë përleshjet (VIDEO)
  • 2019-04-08

Çpo ndodh te Bregu i Lumit? Bashkohet Astiri, vazhdojnë përleshjet (VIDEO)

#td_uid_1_5caba3ba72166 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/WhatsApp-Image-2019-04-08-at-13.02.09-80x60.jpeg) 0 0 no-repeat; }

Astiri/ PD nxjerr videon: Një makinë hyn me shpejtësi mes protestuesve!
  • 2019-04-04

Astiri/ PD nxjerr videon: Një makinë hyn me shpejtësi mes protestuesve!

Banorët e Unazës së Re kanë dal sot si çdo ditë gjatë 5 muajve të fundit në protestë, duke bllokuar aksin që të çon nga Pallati me Shigjeta drejt sheshit Shqiponja. Por, gjatë momentit që banorët po flisnin me mikrofon, sipas PD, një automjet ka hyrë mes tyre duke i sulmuar. Nuk di

Klevis Balliu kërcënon Ramën: Do bëjmë vetëgjyqësi!
  • 2019-03-30

Klevis Balliu kërcënon Ramën: Do bëjmë vetëgjyqësi!

Banorët e Astirit kanë protestues sërish pasditen e sotme për të kundërshtuar projektin e Unazës së Madhe. Në mbështetje të banorëve ishte edhe ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu. Ai bëri thirrje për largimin e kryeministrit Edi Rama dhe tha se nëse nuk do të ketë drejtësi, do t

Astiri në protestë, Jelekverdhët marshojnë te Drejtoria e Policisë (VIDEO)
  • 2019-03-21

Astiri në protestë, Jelekverdhët marshojnë te Drejtoria e Policisë (VIDEO)

Banorët e Astirit të cilët kundërshtojnë projektin për ndërtimin e Unazës së Madhe të Tiranës kanë dalë sërish në protestë në mbrëmje, pavarësisht lodhjes nga pjesëmarrja në tubimin 5 orësh të opozitës para Parlamentit. Ndryshe nga herët e tjera, ata kanë zgjedhur që sot t

Astiri, banorët: Na ka rrethuar policia! Basha: Terror nga bisha e plagosur!
  • 2019-03-20

Astiri, banorët: Na ka rrethuar policia! Basha: Terror nga bisha e plagosur!

Sot protesta e banorëve të Astirit kundër projektit të Unazës së Madhe të Tiranës ka hyrë në ditën e 136, por çuditërisht ka zgjatur më shumë sesa herët e tjera, pasi sipas banorëve policia ka ushtruar terror ndaj tyre. Duket se për rreth 4 orë forca të shumta të policisë kanë

Astiri/ PD-LSI bashkohen në protestë: Nëse ka arrestime, e gjithë Tirana do (VIDEO)
  • 2019-03-20

Astiri/ PD-LSI bashkohen në protestë: Nëse ka arrestime, e gjithë Tirana do (VIDEO)

Pas tejkalimit të parashikimeve ditën e djeshme, kur e bllokuan aksin që të çon nga Pallati me Shigjeta te sheshi Shqiponja për 4 orë, banorët e Astirit kanë dalë sërish sot në protestë. Tensioni i ditës së djeshme ku ata pretendonin se ishin rrethuar nga policia dhe FNSH që kishte m

Paralajmërohet bllokimi i përhershëm i rrugës te Astiri, Balliu: Koha që
  • 2019-03-18

Paralajmërohet bllokimi i përhershëm i rrugës te Astiri, Balliu: Koha që

Ashtu siç kanë bërë në mbi 4 muaj, banorët e Astirit kanë dalë sërish sot në protestë, duke bllokuar aksin që të çon nga Pallati me Shigjeta drejt sheshit Shqiponja në shenjë revolte kundër projektit të mbetur pezull për ndërtimin e Unazës së Madhe të Tiranës. Por ndryshe nga