Rezultate te kerkimit per termin: +Astirit

Meta: total 261 / total_found 261 / time 0.000 / keyword[0] astirit / docs[0] 261 / hits[0] 388 /
Klevis Balliu kërcënon Ramën: Do bëjmë vetëgjyqësi!
  • 2019-03-30

Klevis Balliu kërcënon Ramën: Do bëjmë vetëgjyqësi!

Banorët e Astirit kanë protestues sërish pasditen e sotme për të kundërshtuar projektin e Unazës së Madhe. Në mbështetje të banorëve ishte edhe ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu. Ai bëri thirrje për largimin e kryeministrit Edi Rama dhe tha se nëse nuk do të ketë drejtësi, do t

Jam e operuar mos më prek, policia ndalon protestueset e Astirit (FOTO)
  • 2019-03-28

Jam e operuar mos më prek, policia ndalon protestueset e Astirit (FOTO)

Përplasja midis policisë dhe banorëve të Astirit para Ministrisë së Brendshme, degjeneroi edhe në dhunë policore. Në një moment policia tentoi të largonte dy qytetare që tentuan të çanin kordonin. Shkak u bë bllokimi i pedonales Murat Toptani nga policia me arsyetimin se pritet një d

Jelekverdhët nisin këngën: Do rrëzojmë Edin e Kristaqit, Lleshi, dil te sheshi
  • 2019-03-28

Jelekverdhët nisin këngën: Do rrëzojmë Edin e Kristaqit, Lleshi, dil te sheshi

Ndryshe nga tubimet e mëparshme, protesta e sotme e opozitës ka nisur me tensione, kryesisht para godinës së Ministrisë së Brendshme ku ka pasur më shumë forca policie se zakonisht. Aty janë shënuar disa përplasje midis banorëve të Astirit, të cilët kanë tentuar disa herë të çajn

Përplasjet e para, policia zmbraps protestuesit e Astirit (VIDEO)
  • 2019-03-28

Përplasjet e para, policia zmbraps protestuesit e Astirit (VIDEO)

#td_uid_1_5c9cadd2266da .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/policia-tensione-5-80x60.jpeg) 0 0 no-repeat; }

No Pic available
  • 2019-03-28

Më sulmuan me shkelma e grushte. Si protestuesit dhunuan nënën me foshnjën në makinë

Qarkullimi prej gati 5 muajsh në aksin rrugor të Unazës së Re paralizohet pasditeve, pasi dhjetëra familje kundërshtojnë shembjen e shtëpive duke bllokuar rrugën.  Edhe pse dalin për të luftuar për të drejtat e tyre, cenimi i të drejtave të qytetarëve të tjerë ka ndodhur. Edlira

Operatori i TCH lëndohet gjatë protestës së opozitës
  • 2019-03-28

Operatori i TCH lëndohet gjatë protestës së opozitës

Protesta e opozitës nisi me një incident me banorët e Astirit, të cilët u ndaluan të marshonin drejt Parlamentit përmes Pedonales, duke sjellë edhe konfrontimin me policinë. Në mes të protestuesve ishin ish-deputetë demokratë, të cilët pas kritikave të kryetarit Basha ishin shpërnd

Shoqërohen 7 banorë të Astirit, protestë te Drejtoria e Policisë
  • 2019-03-26

Shoqërohen 7 banorë të Astirit, protestë te Drejtoria e Policisë

Të paktën 7 protestues të Unazës së Re mësohet të jenë shoqëruar këtë mbrëmje nga Policia e Tiranës. Menjëherë pas ngjarjes, banorë të Unazës së Re dhe eksponentë te PD-së janë mbledhur para Drejtorisë së Policisë Tiranë për të kundërshtuar shoqërimet. I pranishëm në