Rezultate te kerkimit per termin: +Astrit +Veliaj

Meta: total 383 / total_found 383 / time 0.001 / keyword[0] astrit / docs[0] 10478 / hits[0] 15511 / keyword[1] veliaj / docs[1] 12979 / hits[1] 39233 /
Opozita e re, 6 kandidatët e rinj marrin sot mandatet nga KQZ
  • 2019-03-11

Opozita e re, 6 kandidatët e rinj marrin sot mandatet nga KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e sotme për tiu dhënë mandatet e deputetëve gjashtë kandidatëve të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Bëhet fjalë për gjashtë kandidatë të cilët kanë dalë kundër vendimit të partive për djegien dhe ref

KQZ u jep mandatin 6 deputetëve të rinj të PD e LSI (EMRAT)
  • 2019-03-11

KQZ u jep mandatin 6 deputetëve të rinj të PD e LSI (EMRAT)

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mblodh mesditën e sotme për të bërë zëvendësimin e 6 vendeve të lëna bosh nga deputetët e dorëhequr të PD dhe LSI në Parlament. Sipas rendit të ditës për këtë mbledhje, KQZ i dha mandatin e deputetit Astrit Veliaj, k

No Pic available
  • 2019-01-24

Rrëzimi i Ramës, nga 2 deri më 12 shkurt në rrethe do

Opozita e bashkuar ka bërë thirrje për zhvillimin e një proteste popullore më 16 shkurt, ku do të kërkohet rrëzimi i qeverisë së Edi Ramës, por njëkohësisht do të testohet besimi në popull, pasi sipas parlajmërimeve të Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit, gjasat janë që vendi të

Kuvendi miraton ligjin për Teatrin. Rama: Basha do e shiste Metropolin
  • 2018-09-21

Kuvendi miraton ligjin për Teatrin. Rama: Basha do e shiste Metropolin

Kuvendi ka miratuar ligjin për Teatrin e ri Kombëtar. Ligji ka marrë 75 vota pro dhe asnjë kundër në votimin e deputetëve e të pranishëm në sallën e Kuvendit, të cilët kanë pranuar në parim dekretin e predientit, Ilri Meta. Ky akt i hap rrugë prishjes së godinës së  Teatrit Kom

Rama: Basha firmosi privatizimin e Teatrit të Metropolit në vitin 2013
  • 2018-09-20

Rama: Basha firmosi privatizimin e Teatrit të Metropolit në vitin 2013

Kryeministri Edi Rama bëri me dije nga foltorja e Kuvendit se në vitin 2013 kryetari i PD-së, Lulzim Basha, asokohe në cilësinë e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, firmosi privatizimin e godinës së Teatrit të Metropolit, me qëllim që atë ndërtesë tia jepte deputetit të PD-së pë

Parlamenti i miliardave, ja sa vlejnë pasanikët e Kuvendit
  • 2018-05-28

Parlamenti i miliardave, ja sa vlejnë pasanikët e Kuvendit

Top Channel tregoi mbrëmjen e të dielës në emisionin Exclusive sa shkon pasuria e parlamentarëve shqiptarë. Referuar të dhënave të Open Data Albania që ka publikuar deklarimet e pasurisë së viteve të fundit të 140 deputetëve, rezulton se pasuria e tyre arrin në të paktën 150 milion

KQZ merr vendimin, Astrit Veliaj zyrtarisht deputet i PD
  • 2018-02-19

KQZ merr vendimin, Astrit Veliaj zyrtarisht deputet i PD

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme ka vendosur në mënyrë unanime me 7 vota pro, që mandatin e lënë nga deputeti Eduart Halimi, ta marrë Astrit Veliaj që vjen i dyti në listë. Kjo u vendos pas tërheqjes së dy grave për të mos marrë mandatin e Halimit, që ishin në li