Rezultate te kerkimit per termin: +Atbot

Meta: total 55 / total_found 55 / time 0.000 / keyword[0] atbot / docs[0] 55 / hits[0] 60 /
SHTEGU I NGUSHTË I EDI RAMËS
  • 2019-03-02

SHTEGU I NGUSHTË I EDI RAMËS

Nga: ARBEN MANAJ Përgjithësisht, ashtu si komshiun, edhe opozitën, nuk e zgjedh dot. Ajo ka marrë ato vendime që ka marrë, për të keqen e vet dhe të Shqipërisë apo anasjellas, çka koha do e tregojë. Por jemi këtu ku jemi, jo vetëm për faj të saj, por edhe të pushtetit dhe arroganc

No Pic available
  • 2017-12-12

Ish-themeluesi i PD-së nuk ia lë mangut Berishës: O psikopat delirant, ke 27 vite që gënjen

Themeluesi i parë i PD-së, Shenasi Rama, me anë të një statusi në rrjetin social, ka komentuar 27 vjetorin e krijimit të kësaj force politike. Përmes rrjeshtave, ai e ka cilësuar liderin historik të PD-së, Sali Berisha, si një psikopat delirant që ka shtrembëruar historinë. Ai deklar

No Pic available
  • 2017-06-07

Lufta gjasht ditore e 1967-ës: Pse fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella edhe sot

Para 50 vjetsh nis lufta gjasht ditore: Izraeli sulmoi njkohsisht tre vende arabe fiqnj, q kishin krcnuar t asgjsonin shtetin hebre. Fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella n rajon edhe sot. Ndihej si nj krcnim ekzistencial pr Izraelin, kujton Moshe Milo kohn para shprthimit t lufts. Milo ishte asko

22 marsi: Zhgënjimi i madh i Fatos Lubonjës, që e përndjek ende
  • 2016-10-25

22 marsi: Zhgënjimi i madh i Fatos Lubonjës, që e përndjek ende

Kosova sot ka një parti të quajtur Nisma ajo e themeluar dhe e drejtuar nga Fatmir Limaj por vite më parë, Nisma (e Re), ka qenë dhe një lëvizje gjysëmpolitike dhe gjysëmintelektuale në Shqipëri, e cila pati shumë pak javë jetë; ose më saktë nuk pati jetë fare. Ajo mbeti thjesh

Moska e fantazmave të viteve 50 nuk është larg nesh
  • 2016-10-24

Moska e fantazmave të viteve 50 nuk është larg nesh

Muzgu i perëndive të stepës në botim të ri në gjermanisht  Beqë Cufaj Është koha që për shkrimtarin më të njohur shqiptar Ismail Kadarenë të thuhen ca gjëra. 80 vjeçari i lindur në qytetin e gurtë të Gjirokastrës, i cili përpos tij, bijve të shqipes u dha edhe dy personalitet

Antiçamizmi ndaj grupit o çomo
  • 2016-09-17

Antiçamizmi ndaj grupit o çomo

Nga Enkel Demi Unë kam lindur në Tiranë, jam rritur në Tiranë, kam bërë universitetin në Shkodër dhe jetoj në Tiranë. Jam martuar në Tiranë dhe fëmijët e mi kanë lindur në Tiranë. Tim biri vazhdojnë ti thonë o çomo. Edi Rama ka lindur në Tiranë, është formuar dhe jeton k

Nënë Tereza nuk i duhet Shqipërisë
  • 2016-08-13

Nënë Tereza nuk i duhet Shqipërisë

Nga Enkel Demi Rilindja Kombëtare kishte për qëllim ringjalljen e ndërgjegjes së shqiptarëve të vënë në gjumë prej pushtimit osman 500 vjeçar. Etërit e kombit iu drejtuan figurave të historisë, të cilët i kishte mbuluar pluhuri i harresës ose ishin rrëmbyer nga fqinjët tanë.