Rezultate te kerkimit per termin: +Ather

Total: 966
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

Petrich: Pavarsia e Kosovs sht realitet

Ish-ndrmjetsi i BE-s pr Kosovn, ambasadori Wolfgang Petrich, ka deklaruar se vendimi pr Kosovn n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis do t jet shum i vshtir. N nj bised me BBC-n, ambasadori Petrich tha se Serbia nuk ka nevoj q ta njoh zyrtarisht pavarsin e Kosovs, por ka shum mnyra dhe mundsi t tjera q t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.376Z

PE: Serbia në BE, pas Kosovës

Parlamenti Europian ka deklaruar se nse Serbia nuk dshiron t hyj n Bashkimin Europian pa Kosovn, ather do t'i duhet t pres derisa Prishtina t bhet pjes e bllokut 27 antarsh. N nj intervist pr Dnevnik, raportuesi pr Serbin n PE, Jelko Kacin tha se njohja e pavarsis s Kosovs nuk sht kusht pr t'u antar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.398Z

Zgjedhjet në rrethe përçajnë PSnë në qendër e bazë

Nj kriz e re ka nisur t kristalizohet n Partin Socialiste me przgjedhjen e kandidaturave pr krert e ksaj partie n rrethe. Kryesia e ksaj partie, e mbledhur mbrmjen e shkuar, ka rrzuar disa nga kandidaturat e propozuara nga baza. E ky fakt ka shkaktuar debate n mbledhje dhe paknaqsi si n kryesi ashtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Dshtojn kompjuterat n Stacionin Ndrkombtar Hapsinor

Zyrtart nga NASA raportojn q kompjuterat rusw q bjn kontrollimin e furnizimit me oksigjen dhe uj n Stacionin Ndrkombtar Hapsinor kan dshtuar. Mirpo, tre pjestart e Stacionit si dhe shtat astronautt vizitues nuk gjenden n rrezik t menjhershm pasi sistemet tjera vitale jan ende n funksion. Inxhiniert

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.348Z

Dodik: Kur shkëputet Kosova, përse s'mundemi ne?

Banja Lluka Kryeministri i serbve t Bosnjs Mendimi i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis pr Kosovn prbn precedent legal pr Republikn Serbe t Bosnjs q t shkputet, dhe kjo mund t ndodh n mnyr paqsore brenda katr viteve, por rajoni nuk do t rrmbehet n nj hap t till, ka thn Kryeministri Millorad Dodik. N nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.323Z

Ngjela: Votimi pr Topallin, jo i fsheht, sht i pavlefshm

TIRANE - Kryetari i Komisionit t Ligjeve ka deklaruar mbrm se votimi i dy netve m par pr shkarkimin ose jo t kryetares se Kuvendit, Jozefina Topalli, ishte zero. N emisionin "Shqip" t gazetares Rudina Xhunga n Top Channel, Ngjela sht shprehur se pr sa koh votimi i fsheht me elektronik nuk siguron

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.376Z

Nëse Serbia hyn në NATO, Rusia do të njohë Kosovën

Nse Serbia do t hyj n NATO, ather Rusia do t rishqyrtoj qendrimin e saj ndaj pavarsis s Kosovs. Deklarata sht e prfaqsuesit t prhershm rus n Aleancn Veriatlantike, Dmitrij Rogozin, i cili n nj intervist pr gazetn serbe Blic tha se pr NATO-n, Beogradit zyrtar do t’i duhet t heq dor nga Kosova.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama