Rezultate te kerkimit per termin: +At +Vincenc +Prendushi

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] vincenc / docs[0] 25 / hits[0] 29 / keyword[1] prendushi / docs[1] 80 / hits[1] 114 /
Dorezohen ne Vatikan 40 martiret
  • 2011-01-15

Dorezohen ne Vatikan 40 martiret

Pas tete vitesh Arqipeshkvia Metropolitane e Shkodres ka perfunduar procesin e pergatitjes se dosjes se 40 klerikeve per tu shpallur martire nga Vatikani. Ne nje ceremoni te kryer... Zyrtarisht eshte mbyllur procesi diocezian per lumnimin e 40 martireve te Kishes ndershqiptare p

No Pic available
  • 2010-12-30

Shqiperi e shenjtoreve

/ / NgaBESNIK MUSTAFAJ Ne fund te javes se pare te dhjetorit te sivjetshem ne qytetin e Shkodres ndodhi nje nga ngjarjet me te rendesishme ne historine e qyteterimit shqiptar te te gjitha koherave. Ne katedralen e bekuar te ketij qyteti u zhvillua seanca e fundit e Gjyqi

No Pic available
  • 2010-12-09

Shkoder perfundon pas 8 vjetesh Gjyqi Kanonik per 40 klerike

SHKODER - Perfundon pas 8 vjetesh Gjyqi Kishtar Kanonik per shpalljen martire te Kishes Katolike per 40 klerike e laike te vrare gjate kohes se diktatures komuniste. Per kete ngjarje ne Katedralen e Shkodres ishte i pranishem dje mekembesi i Papes Eminenca e tij kardinal Claudio Hummes. Sipas tij ke

No Pic available
  • 2010-12-09

Topalli ne ceremonine e lumturimit te meshtareve te pushkatuar

Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli mori pjese dje ne ceremonine e lumturimit te 40 meshtareve dhe prifterinjve katolike te qarkut te Shkodres qe u pushkatuan dhe u persekutuan mizorisht nga diktatura komuniste. Seanca e fundit e procesit kanonik dioqezian u mbajt ne katedralen e qytetit i

No Pic available
  • 2010-11-20

Aktivitete ne shkolla per Diten e Femijeve

Ne kuader te Dites Nderkombetare te te Drejtave te Femijeve Zyra e Mbrojtjes se Femijeve DAR dhe Bashkia Durres kane organizuar aktivitete qe i sherbejne sensibilizimit dhe rritjes se ndergjegjesimit publik rreth ceshtjeve te te drejtave te femijeve. Takimi eshte zhvilluar ne ambientet e salles se

No Pic available
  • 2009-12-25

MASH: Medalje nderi për nxënësit e mësuesit më të mirë

Autori i Lajmit: RedaksiaNxënësit e shkëlqyer, mësuesit dhe shkollat më të mira të arsimit parauniversitar në vend kanë mbyllur vitin kalendarik duke u shpërblyer me marrjen e medaljeve dhe certifikatave të mirënjohjes nga shteti. Ceremonia u organizua nga Ministria e Arsimit ku i pranis

No Pic available
  • 2009-12-25

Shpallen nxënësit, mësuesit dhe shkollat më të mira të vendit

Ministria e Arsimit shpalli dje nxënësit, mësuesit, shkollat dhe kopshtet më të mira të vendit, duke u dhënë certifikata nderi. Në këtë ceremoni, Kryeministri z. Sali Berisha, ministri i Arsimit dhe Shkencës z. Myqerem Tafaj dhanë certifikata dhe çmime për nxënësit, mësuesit dhe sh