Rezultate te kerkimit per termin: +Atanur +Dogan

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] atanur / docs[0] 8 / hits[0] 12 / keyword[1] dogan / docs[1] 6009 / hits[1] 9989 /
Bienalja e Dytë Ndërkombëtare e Akuarelit ndalon në COD
  • 2017-03-13

Bienalja e Dytë Ndërkombëtare e Akuarelit ndalon në COD

Bienalja e Dytë Ndërkombëtare e Akuarelit, do të ketë stacionin e saj dhe në COD, me ekspozitë, demonstrime artistësh dhe shfaqje filmash. Bienalja e Dytë e Akuarelit, me gjeografi të pasur sallash e hapësirash në Tiranë, realizohet nga Shoqata Kulturore VIZart dhe IWS Albania. Fokusi

Helidon Haliti triumfon në bienalen e Hong Kongut, merr çmimin Mjeshtër i Madh
  • 2016-10-14

Helidon Haliti triumfon në bienalen e Hong Kongut, merr çmimin Mjeshtër i Madh

I njohur për magjinë e tij në teknikën e akuarelit, artisti me famë ndërkombëtare, Helidon Haliti, ka rrëmbyer trofeun e tij të radhës në Hong Kong. Piktori Haliti ishte i pranishëm në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ku u nderuar me titullin Mjeshtër i madh.  Ky çmim ndërkombët

Dritëro Agolli në akuarel
  • 2015-11-27

Dritëro Agolli në akuarel

Shoqata VIZart, në kuadër të Panairit "Klik Ekspo Group" në datat 21-25 Nëntor çeli Bienalen e Parë Ndërkombëtare në Tiranë në bashkëpunim me "Klik Ekspo Group", ku morën pjesë të gjithë artistët më të shquar në botë për veprat e akuarelit të kryesuar nga Presidenti i Shoqat

No Pic available
  • 2015-11-27

Presidenti iShoqatës Botërore të Akuarelistëve, Atanur Dogan i bën një portret Dritëro Agollit

Shoqata Vizart, në kuadër të Panairit "Klik Ekspo Group" në datat 21-25 Nëntor çeli Bienalen e Parë Ndërkombëtare në Tiranë në bashkëpunim me "Klik Ekspo Group", ku morën pjesë të gjithë artistët më të shquar në botë për veprat e akuarelizmit të kryesuar nga Presidenti i Shoq

Presidenti i Shoqatës Botërore të Akuarelistëve i dhuron portretin Dritëro Agollit
  • 2015-11-26

Presidenti i Shoqatës Botërore të Akuarelistëve i dhuron portretin Dritëro Agollit

Dritëro Agolli, kolosi i letrave shqipe, në ngjyrat e akuarelit të Presidenti të Shoqatës Botërore të Akuarelistëve, Atanur Dogan Presidenti i Shoqatës Botërore të Akuarelistëve i dhuron portretin Dritëro Agollit Në kuadër të Panairit "Klik Ekspo Group" në datat 21-

VIZart International Watercolor  Amit Kapoor, Igor Sava dhe Prafull e Rajesh Sawant fitojnë çmimin Ismail Lulani
  • 2015-11-25

VIZart International Watercolor Amit Kapoor, Igor Sava dhe Prafull e Rajesh Sawant fitojnë çmimin Ismail Lulani

TIRANË, 25 Nëntor/ATSH-Klajdi Musabelliu/ - "VIZart International Watercolor", Festivali Ndërkombëtar i Akuarelit dhe Bienalja e parë, e cila pasi solli në Shqipëri mbi 165 artistë nga më shumë se 50 vende të botës që ngjyrosën kryeqytetin dhe mbollën edhe fidanët e parë të këtij

Klik Ekspo Group sjell elitën e investitorëve të huaj
  • 2015-11-23

Klik Ekspo Group sjell elitën e investitorëve të huaj

Panari ndërkombëtar i 'Klik Ekspo Group' u çel në Tiranë, në Pallatin e Kongreseve, duke e shndërruar kryeqytetin shqiptar deri në 25 nëntor në kryeqendrën e biznesit dhe sipërmarrjes ndërkombëtare. Në evenimentin që ka celebruar tashmë kryeqytetin e Shqipërisë në pikëtakimin e