Rezultate te kerkimit per termin: +Ate

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.507Z

Ate Zef Valentini

Botohen 11 vepra te panjohura U promovua dje korpusi prej 20 veprash i albanologut te njohur. Albanolog albanofil dhe studiues me fame qartesisht nderkombetare ishte simpoziumi i mbajtur ne nder te tij. Botuesi Ndricim Kulla theksoi edhe njehere se vepra e tij nuk eshte vleresuar sa duhet Njembe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.797Z

Per ters ate cast me i miri

Me 4 dhe 5 dhjetor u mbajt per te katerten here Festivali i Filmit te Metrazhit te Shkurter ne Bazel Swikos. Ne Swikos garuan 14 autore nga Kosova Shqiperia Maqedonia Zvicra Holanda dhe Gjermania ndersa filmi me te mire u zgjodh Per ters ate cast i regjisorit Gentian Koci nga Shqiperia Nga Alban

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.249Z

"Ylli i mengjesit", nje drame per tim ate

"Ylli i mengjesit", nje drame per tim ate. Keshtu e ka cilesuar vepren e tij, autori Odise Plaku, i cili shton se e konsideron ate si nje homazh ndaj gjithe sakrifices se prinderve tane, te cilet me shume se sa te mira materiale kerkojne dashurine dhe perkujdesjen tone. "Eshte shume e rendesishme q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.919Z

Obama: Mbylleni ate dreq vrime

Presidenti amerikan Barak Obama nuk e ka mbajtur dot brenda kornizave zyrtare zemerimin per ndotjen masive ne Gjirin e Meksikes per shkak te shperthimit te nje pusi nafte ne Louisiana. “Mbylleni ate dreq vrime”, ka thene me zemerim e siper kreu i Shtepise se Bardhe. Te premte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.815Z

Prokuroria shqiptare memorandum bashkepunimi me ate kosovare

Tirane 11 tetor NOA - Nga datat12-13 tetor me ftese te kryeprokurores se Pergjithshme Ina Rama do te zhvilloje nje vizite zyrtare ne vendin tone nje delegacion i Prokurorise se Pergjithshme te Kosoves i kryesuar nga kryeprokurori Ismet Kabashi. Sic bejne me dije burimet zyrtare te organit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.888Z

Koreja e Veriut akuzon ate te Jugut

Koreja e Veriut ka akuzuar ate te Jugut se po con te dy vendet “drejt luftes”. Peniani ka bere te ditur se do te anuloje te gjitha marreveshjet politike dhe ushtarake te arritura me Seulin, pas nje periudhe normalizimi marredheniesh mes dy vendeve. Lajmin e ka bere te ditur ag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.847Z

Obama, Berlusconi: Them ate qe mendoj

Kryeministri italian ka kaluar normat e etikes ne deklaratat e tij ne media per presidenti e ri amerikan Barack Obama. Pas deklaratave te paradites, ne mbremje Silvio Berlusconi ka befasuar serish me pergjigjet e tij per gazetaret. “Me eshte care... dhe them ate qe mendoj”, es

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama