Rezultate te kerkimit per termin: +Atentat

Meta: total 1000 / total_found 5129 / time 0.002 / keyword[0] atentat / docs[0] 5129 / hits[0] 6681 /
Itali, vritet në një atentat me armë zjarri shqiptari
  • 2017-06-26

Itali, vritet në një atentat me armë zjarri shqiptari

Një shtetas shqiptar ka humbur jetën në Itali, në një atentat me armë zjarri që është kryer ndaj tij në Kavalermaxhore, një qytezë e vogël në rajonin e Piemontes. Lajmin e bëjnë të ditur mediat italiane, sipas të cilave në të njëjtin atentat, që ka karakteristikat e një larjej

Arabi Saudite, parandalohet atentati në Xhaminë e Madhe në Mekë
  • 2017-06-24

Arabi Saudite, parandalohet atentati në Xhaminë e Madhe në Mekë

Autoritetet saudite kanë njoftuar se kanë parandaluar një atentat terrorist që kishte si objektiv Xhaminë e Madhe në Mekë. Një person, i cili kishte planifikuar të sulmonte xhaminë, është hedhur në erë kur forcat e sigurisë kanë rrethuar shtëpinë ku ishte fshehur. Të paktën 11 pe

Atentat në Pakistan, të paktën 5 të vdekur dhe 14 të plagosur
  • 2017-06-23

Atentat në Pakistan, të paktën 5 të vdekur dhe 14 të plagosur

Janë të paktën 5 të vdekur dhe 14 të plagosur gjatë shpërthimit të një bombe në Quetta, Pakistan. Sipas autoriteteve, shpërthimi ka ndodhur në një pikë kontrolli në afërsi të stacionit kryesor të policisë së qytetit. Atentati është konfirmuar nga një zëdhënës i qeverisë s

Turqi, shpërthim pranë një baze të NATO-s
  • 2017-06-22

Turqi, shpërthim pranë një baze të NATO-s

Një shpërthim ka dëmtuar murin e një baze të NATO-s pranë Izmirit në Turqinë perëndimore. Sipas CNN turk, mësohet se nuk ka viktima. Shpërthimi ka ndodhur në një zonë të izoluar të bazës. Policia ka rrethuar zonën dhe ka nisur hetimet për të mësuar nëse ka qenë një akt demons

No Pic available
  • 2017-06-21

Atentat me armë zjarri në Vlorë, ekzekutohet 40-vjeçari

Një person është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Vlorë. Ngjarja ndodhi i në rrugën pranë spitalit të qytetit, në lagjen Partizani Viktima është shtetasi Fatjon Sinani 40 vjeç. Ai është qëlluar për vdekje sapo ka tentuar të futet në hyrjen e pallatit. Nuk dihen ende shk

No Pic available
  • 2017-06-21

Pandehëm se Evropa e vjetër po vdiste. Nuk duket aspak kështu sot

Nga Anne Applebaum/ Kontrasti nuk mund të jetë më i fortë. Theresa May, kryeministrja britanike, kryeson mbi një parlament të varur në fije të perit dhe një vend të ndarë. Donald Trump, presidenti amerikan, udhëheq përkrah një Kongresi pothuajse të paralizuar për të nxjerrë ligje.

No Pic available
  • 2017-06-21

E kaluara e Elton Ismailajt, pronarit të makinës që shpërtheu në Vlorë

Policia e Vlorës merr në pyetje Elton Ismailaj, pronarin e makinës që shpërtheu mbrëmjen e djeshme në qytetin e Vlorës. Ismailaj ka thënë se nuk kishte konflikte me njeri dhe as debate kohët e fundit, dhe se ia linte në dorë prokurorisë të zbardhë ngjarjen. Ndërkohë mësohet se nd