Rezultate te kerkimit per termin: +Atentatori

Total: 836
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.888Z

Ndalohet atentatori jashte zyres se Erdogan

Policia turke arrestoi një atentator të dyshuar jashtë zyrës së kryeministrit Recep Tayyip Erdogan, raportuan të enjten mediat vendase. Rojet e gardës besuan fillimisht që atentatori i dyshimtë mund të ishte një kamikaz, ndaj qëllu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.219Z

Foto/ Florida, merr fund pengmarrja, vritet atentatori i armatosur

Një person i armatosur ka mbetur i vdekur dhe mbi 20 persona janë qëlluar pas një sulmi dhe pengmarrjes në një lokal nate për gay në Florida. Policia tha se, pati shumë viktima te lokali "Pulse" pas sulmit të ndodhur gjatë orëve të vona të natës. Mbi 20 persona u qëlluan pasi person

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.470Z

Atentatori i Papes, strehe ne Kroaci

Pas refuzimit qe i kane bere Spanja dhe Italia, atentatori i Papa Gjon Palit te dyte, ka kerkuar azil politik ne Kroaci. Mediat vendase kane publikuar letren e Mehmet Ali Agca, drejtuar autoriteteve, ne te cilen shkruan se ai ndjehet tani nje katolik i devotshem dhe se kerkon te qendroje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.910Z

Atentatori është suedez. Përdori ID të rreme amerikane

Foto e publikuar nga Ministria e Brendshme bullgare ku tragohet atentatori, me floke te gjate dhe nje çante ne shpine BULLGARI- Mediat bullgare kanë zbuluar identitetin e kamikazit që shkaktoi sulmin me bombë një ditë më parë në Burgas të Bullgarisë, duke lënë 7 të vdekur dhe disa të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.105Z

Sulmi në Nisë, atentatori ishte radikalizuar me shpejtësi

Atentatori i Nisës nuk kishte rënë në sy vitet e fundit për një aderim tek ideologjia e islamizmit radikal, por duket se ishte radikalizuar shumë shpejt. Kështu ka deklaruar ministri i Brendshëm francez, Bernard Cazeneuve, i cili ndër të tjera ka përgënjeshtruar zërat për një neglizh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.282Z

Atentatori i Papa Vojtilës në Shqipëri për të dhënë një intervistë, përzihet nga policia

Ali Agca, atentatori i Papa Vojtilës, që është liruar pak kohë më parë, ka qenë në Shqipëri. Mësohet se ai ka qenë para disa ditësh në vendin tonë, për të dhënë intervistë në një television shqiptar. Lajmi bëhet me dije nga Rai 1. Por, sapo është konstatuar prania e tij n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.478Z

Atentatori i shekullit, Avni Rustemi

Nga Ardian Ndreca Në ketë 100 vjetor të Pamvarsisë asht folë për të gjithë. Gazetarë e gazetare skanë lanë kend pa kujtue, deri edhe figurat ma të marra e ma kote të këtyne 100 viteve të para të shtetit shqiptar. Segmente transversale të shoqnisë shqiptare po mundohe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama