Rezultate te kerkimit per termin: +Athin

Meta: total 1000 / total_found 13545 / time 0.006 / keyword[0] athin / docs[0] 13545 / hits[0] 22695 /
Këngëtarja e njohur greke blen kokainë nga trafikanti shqiptar (FOTO)
  • 2017-06-25

Këngëtarja e njohur greke blen kokainë nga trafikanti shqiptar (FOTO)

Një bazë kokaine është zbuluar nga policia greke në zonën e Alimos në Athinë, ku u arrestua një shqiptar dhe 17 persona të tjerë. Policia greke kishte marrë informacione se një kazino shërbente si kamuflim për të shitur kokainën tek klientët VIP. I gjithë operacioni u zhvillua në

No Pic available
  • 2017-06-24

Rreth 10.000 emigrantë nga Greqia vijnë për të votuar në Shqipëri

Disa mijëra emigrantë nga Greqia janë nisur për të votuar në zgjedhjet e së dielës. Mbrëmjen e të shtunës, në pikën e Kakavijës kishn mbërritur rreth 60 autobusë, ndërsa pritet që gjatë natës të mbërrijnë edhe të tjerë. Emigrantët do të udhëtojnë vajtje-ardhje, falas, pa

No Pic available
  • 2017-06-24

Shqiptari i dehur tmerron Athinën, kërcënoi edhe policinë

Një shtetas shqiptar ka kërcënuar policinë greke. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme (e premte)  në rrugën Lenorman në lagjen Metaksurgjio në Athinë. Mediat greke raportojnë se shtetasi shqiptar, ideniteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur ka qenë në gjendje të dehur. 30-vje

No Pic available
  • 2017-06-23

Greqi, rrëzimi i helikopterit filmohet live nga piloti

Dy persona, mes të cilëve edhe piloti, kanë humbur jetën në Greqi, pas rrëzimit të një helikopteri civil. Një nga viktimat po transmetonte në “facebook live” deri në momentin që helikopteri i afrohet me shpejtësi tokës.  Ngjarja ka ndodhur paraditen e të premtes në p

Vila përrallore dhe jeta luksoze e biznesmenit shqiptar që drejtonte rrjetin e kokainës (VIDEO dhe FOTO)
  • 2017-06-20

Vila përrallore dhe jeta luksoze e biznesmenit shqiptar që drejtonte rrjetin e kokainës (VIDEO dhe FOTO)

Rasti i biznesmenit shqiptar në Greqi që akuzohet se drejton rrjetin e kokainës, ka bërë bujë në opinionin publik. Mediat greke po i kushtojnë tepër rëndësi rastit të shqiptarit Arian S. 54 vjeç, biznesmen nga Shqipëria dhe që zotëron një kompani të tregtimit të gazit natyror dhe

No Pic available
  • 2017-06-20

Në Greqi nuk u bisedua për ndryshimin e emrit

  Ministria e Jashtme e Maqedonisë refuzon se në takimin mes ministrave të Jashtëm të Maqedonisë dhe Greqisë është biseduar për referencat me të cilat Maqedonia do të hapte rrugën për anëtarësim në NATO. Ndonëse mediat greke dy ditë më parë njoftuan se propozimi i Athinës

Shpifi ndaj Kodhelit, portali grek i kërkon ndjesë ministres
  • 2017-06-20

Shpifi ndaj Kodhelit, portali grek i kërkon ndjesë ministres

Portali grek i lajmeve ushtarake, Militaire.gr i ka kërkuar ndjesë publike ministres shqiptare të Mbrojtjes për lajmin e publikuar më parë, se ajo kishte punuar si balerinë në një klub nate të Athinës në fillim të viteve 90. Gazetari Paris Karvunopulos, kryeredaktor i portalit ka pranua