Rezultate te kerkimit per termin: +Athins

Meta: total 67 / total_found 67 / time 0.000 / keyword[0] athins / docs[0] 67 / hits[0] 84 /
Neonazitët grekë sulmojnë emigrantët, thyejnë dritaret dhe xhamat e banesave
  • 2012-11-04

Neonazitët grekë sulmojnë emigrantët, thyejnë dritaret dhe xhamat e banesave

Greqi- Emigrantët që ndodhen në Greqi kanë rënë sërish pre e dhunës së anëtarëve të Agimit të Artë. Mësohet se nenonazistët grekë kanë thyer xhamat dhe dritaret shtëpive të emigrantëve që ndodhen në Shën Pandelejmon dhe Shën Meletius të Athinsë. Të tilla veprime kanë ter

No Pic available
  • 2010-09-01

Policia greke, hetim sulmin ndaj autobusit shqiptar

Autor t dyshuar t hedhjes s molotovve, t paktn dy persona Policia greke thot se po heton rreth incidentit t shnuar mesnatn e s diels, kur nj autobus me targa shqiptare u sulmua me bomba molotov n Greqin Perndimore. Njoftohet se polica po ndjek disa pista hetimi, prfshir versionin se sulmuesit kujto

Starton festivali ballkanik i teatrove
  • 2010-09-01

Starton festivali ballkanik i teatrove

Pirandello dhe "6 personazhet e tij qe kerkojne autor” do te jene te paret qe do te startojne sonte festivalin me te ri te teatrove qe zhvillohet ne Shqiperi e pikerisht festivalin ballkanik te teatrove. I konsideruar nje edicion eksperimental edhe nga vete nismetari i ketij projekti reg

No Pic available
  • 2010-08-29

Takime sekrete Athinë-Shkup për emrin

Zgjidhja Takime n nivele t ulta diplomatike pr zgjidhjen e kontestit t emrit t Maqedonis jan zhvilluar gjat vers midis prfaqsuesve zyrtar t Shkupit dhe Athins. Shtypi grek ka shkruar se nuk kan pushuar prpjekjet intensive pr gjetjen e zgjidhjes pr kontestin e emrit. “Bashkpuntor t Kryeministr

No Pic available
  • 2010-08-28

Europa League, grupe të forta për big-ët

Goglat kan vendosur Liverpulin kundr Napolit, Man. Siti prballet me Juventusin. Sevilja, PSG e Borusia n Grupin J Kampiont n fuqi t Atletikos s Madridit prballen me Bajer Leverkusen Atletiko e Madridit, kampione n fuqi e Europa League do t nis mbrojtjen me trofeun prball gjermanve t Bajer Leverkuse

No Pic available
  • 2010-08-26

Kallashnikovët tradhtuan bandën shqiptare që grabiste bankat greke

Greqi Policia tha se 27-vjeari shqiptar dyshohet t jet kreu i grupit kriminal Nuk do t ishte dekonspiruar aktiviteti kriminal i nj bande grabitsish, nse policia, gjat nj kontrolli n shtpin e nj 27-vjeari shqiptar, i cili banonte n Nea Filadelfia t Athins, nuk do t gjente nj arm t tipit kallashnikov

No Pic available
  • 2010-08-23

Zjarret në Greqi, 1 i vdekur në Kretë

Zjarret vazhdojn t shkrumbojn ishullin e Evias n verilindje t Athins. Mediat vendase raportojn nj viktim n rajonin e Haristos n Kret. Shkak dyshohet t ket qen asfiksimi si pasoj e nj tjetr zjarri q po shkatrron plazhin e njohur t palmave n Preveli. Si pasoj, autoritetet kan kufizuar trafikun n pa