Rezultate te kerkimit per termin: +Athina

Meta: total 1000 / total_found 4980 / time 0.002 / keyword[0] athina / docs[0] 4980 / hits[0] 6450 /
No Pic available
  • 2019-04-06

KORRUPSIONI SHQIPTAR E KA SHPRESËN E MBIJETESËS TE RUSIA E BEOGRADI!

Nga Spartak NGJELA Kjo në fakt është sëmundje e vjetër e të korruptuarve shqiptare. Janë të shumtë ata që në historinë tonë dyqindvjeçare janë bërë pjesë e fqinjëve pushtues duke shitur interesin kombëtar. E ç’i do emrat! Njëlloj si këta të sotmit kanë qenë. Po sot n

No Pic available
  • 2019-04-01

Çfarë po ndodh me shqiptarët në Greqi? Mafia e burgut planifikonte vrasjen e dy personave në gjyq

Mediat greke kanë zbardhur një ngjarje të rëndë kriminale që është parandaluar nga autoritetet. Është fjala për mafien e burgut të Koridhalos, ku vuajnë dënimin shumë të burgosur shqiptarë. Sipas televizionit grek Open, kreu i mafies së burgut të Koridhalos, që thuhet se është

Skafisti i Balilit: Kush është biznesmeni që porosiste drogë nga Greqia
  • 2019-03-25

Skafisti i Balilit: Kush është biznesmeni që porosiste drogë nga Greqia

Skafisti i Klement Balilit, Petro Dalanaj një intervistë ekskluzive për gazetarin e Report Tv, Artan Hoxha zbulon emrin e personit që porositë për sasinë e kanabisit, që trafikoi drejt Greqisë.  Petro Dalanaj thotë se ai është Spiro Gira. Intervista e plotë e Petro Dalanajt për gazeta

No Pic available
  • 2019-03-14

30 vjet pa dramaturgun dhe aktorin Hekuran Zhiti

30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë përgjithmonë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911 1989). Vinte nga Tomorica, nga Mali i Tomorrit ose Olimpi i shqiptarëve. Në vitin 1932

Deti me Greqinë, Athina nuk ka probleme me Shqipërinë?
  • 2019-02-15

Deti me Greqinë, Athina nuk ka probleme me Shqipërinë?

Ministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrougkalos, ditën që është emëruar në këtë post ka deklaruar në një intervistë të tij për radion News 24/7 se, Greqia do të zgjerojë ujërat e saj territoriale në detin Jon, deri në verë të këtij viti. Ky është sigurisht një vendim i përfu

Në listën e zezë të policisë për Dibrën, ekstradohet nga Greqia 27-vjeçari
  • 2019-01-31

Në listën e zezë të policisë për Dibrën, ekstradohet nga Greqia 27-vjeçari

Një 27-vjeçar i arrestua nga Interpol Athina është ekstraduar sot nga Greqia, falë bashkëpunimit me Interpol Tirana. Leo Roçi, 27 vjeç, banues në Peshkopi/Dibër është i dënuar me 7 vjet burg. Leo Roçi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Apelit Tiranë me  datë 06

Kush është shqiptari i gjetur i vdekur në burgun e Koridhalosit (EMRI)
  • 2019-01-28

Kush është shqiptari i gjetur i vdekur në burgun e Koridhalosit (EMRI)

Korrenspondenti i Top Channel nga Athina ka arritur të zbulojë edhe identitetin e shqiptarit që u gjet sot i vdekur në burgun famëkeq të Koridhalosit, në kryeqytetin grek. Bëhet fjalë për 33-vjeçarin Bandiol Tusha, i cili u gjet i pajetë në dhomën e tij të qelisë, në zonën E të