Rezultate te kerkimit per termin: +Athina

Total: 4986
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.763Z

Athina merr frymë lirshëm

Share Ministrat e Financës të Eurozonës kanë vendosur të martën në mëngjes pas bisedimeve maratonë, që zgjatën 12 orë, të lëvrojnë paketën e dytë të ndihmës për Greqinë. 130 miliard euro për Athinën, plus më shumë garanci nga bankat dhe fondet private

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.170Z

Athina gdhihet nen uje

Athina gdhihet nen uje E shtune 23 Shkurt 2013 1253 p styletext-align justify p Athina gdhihet nen ujeShirat e rrembyer dhe debora vijojne te mbajne te mberthyer Greqine e kryesisht kryeqytetin e saj Athinen ndersa eshte shenuar edhe viktima e pare Qindra forca policie por edhe zjarrf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.145Z

Rama nga Athina akuza Berishes

E hene 30 Janar 2012 1653 Nga Athina kreu i selise roze Edi RamaNga Athina kreu i selise roze Edi Rama ka akuzuar kryeministrin Sali Berisha se po sulmon ashper kryeprokuroren e vendit Ina Rama. Sipas kryetarit te opozites ky eshte nje shembull per te kuptuar se edhe integrimi i Shqiperi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.384Z

Kufijte KE Athina te jape llogari

Zedhenesi i KE Michele Cercone deklaroi se kerkesa e Greqise per ndihme emergjente kufitare po shqyrtohet nga agjencia europiane FRONTEX e cila brenda 5 ditesh pritet te marre vendim per nisjen e ekipeve te specializuara RABIT. Javet e fundit Athina ka raportuar per qindra emigrante te pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.282Z

Athina: Nuk jemi tërhequr nga negociatat

Athinë - Athina nuk ka kërkuar ndërprerjen e përkohshme të negociatave lidhur me çështjen e emrit kushtetues të Maqedonisë. Sipas një njoftimi për shtyp nga Ministria e Jashtme greke, bëhet e ditur se zërat se Athina ka kërkuar ndërprerjen e negociatave janë të rremë. “Vlerësoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.975Z

Ngjarja në Himarë, reagon Athina zyrtare

Per vrasjen e 35-vjecarit ne Himare reagoi edhe Athina zyrtare. “Ngjarje t papranueshme si kto krcnojn ndezje t akteve t dhuns etnike midis grekve dhe shqiptarve, me rezultate t pakontrollueshme, t cilat pa dyshim do t dmtojn edhe marrdhniet dypaleshe”, deklaroi zedhenesi i Ministrise se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.728Z

Emigracioni, Athina dorezohet

Ka dite qe ceshtja e emigracionit te paligjshem eshte ceshtje e pare ne shtypin grek te shkruar, por edhe ne kanalet televizive. E pafuqishme me per ruajtjen e kufijve te saj detare dhe tokesore, disa ore para samitit te larte te BE-se qe do te zhvillohet te enjten dhe te premten ne Bruks

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama