Rezultate te kerkimit per termin: +Athletic +Bilbaon

Meta: total 92 / total_found 92 / time 0.022 / keyword[0] athletic / docs[0] 735 / hits[0] 921 / keyword[1] bilbaon / docs[1] 238 / hits[1] 255 /
No Pic available
  • 2019-02-09

Madridi është i bardhë, Reali gjunjëzon Atletikon në derbi

Reali i Madridit tregoi dhëmbët ndaj Atleticos në derbin e Wanda Metropolitanos, duke fituar me rezultatin 1-3, sfidë në të cilën më shumë se futbollistët protagonist u bëri VAR-i, thelbësor në 2 nga 4 golat e shënuar në total, anuloi një tjetër finalizim të Atleticos (Morata në p

Reali nuk kalon në San Mames, vetëm 1 pikë me Bilbaon
  • 2018-09-16

Reali nuk kalon në San Mames, vetëm 1 pikë me Bilbaon

Ndalesa e parë për Realin e Julen Lopeteguit, vjen në fortesën San Mames. Ndaj Athletic Bilbaos, Los Blancos u ndalën në një barazim 1-1, madje vendasit edhe mund ta kishin fituar sfidën pasi ishin shumë kërkues. Fusha e Bilbaos gjithmonë ka qenë e vështirë për Realin e Madridit por e

Finalja në orën 20:45, Marseille vs Atl. Madrid, për Championsin dhe titullin
  • 2018-05-16

Finalja në orën 20:45, Marseille vs Atl. Madrid, për Championsin dhe titullin

Finalja e nëntë e Europa League-s përfaqëson një ndër finalet më të veçanta në histori, teksa vë përballë në Lyon Atletiko Madridin, skuadrën që në vitin 2010 ka fituar edicionin hapës të këtij kompeticioni dhe Olimpikun e Marsejës, klubin që në vitin 1993 triumfoi në sezonin

Arsenal-Atletico Madrid, finalja e parakohshme në Emirates
  • 2018-04-26

Arsenal-Atletico Madrid, finalja e parakohshme në Emirates

Dy skuadrat favorite për të fituar edicionin e sivjetshëm në Europa League Atletico Madrid dhe Arsenal do të përballen ndërmjet tyre në një finale të parakohshme, prej nga ku me shumë gjasa do të mësojmë edhe emrin e ekipit që mbrëmjen e 16 majit do të ngrejë në stadiumin e Lioni

No Pic available
  • 2018-03-15

Buzëqesh Lazio, në çerekfinale edhe Marseille e Leipzig

Një mesfushor dhe një mbrojtës i japin kualifikimin Lazios. Bardhekaltrit avancuan në fazën çerekfinale të Europa League pasi triumfuan 0-2 në stadiumin Olimpyskiy të Kievit përballë Dinamos vendase. Meritat shkojnë të gjitha brazilianin Lucas Leiva dhe holandezin Stefan De Vrij, autor

Barça sgabon tri herë rresht, mposht 0-2 Eibarin dhe shkon +10 nga Atletico
  • 2018-02-17

Barça sgabon tri herë rresht, mposht 0-2 Eibarin dhe shkon +10 nga Atletico

Barcelona nuk mund të gabonte në tri ndeshje radhazi të Primera Division. Skuadra blaugrana fitoi 0-2 në transfertë me Eibarin dhe e çon në 10 pikë diferencën me Atleticon e Madridit, që pret këtë të diel Athletic Bilbaon. Lionel Messi nxori të lirë Luis Suarezin me një asist perfekt

Barcelona, skuadra që shpenzon më shumë për pagat
  • 2017-09-21

Barcelona, skuadra që shpenzon më shumë për pagat

E para në klasifikimin e La Ligas por në vend të parë edhe në klasifikimin e pagave. Barcelona lë pas Realin e Madridit edhe përsa i përket buxhetit që shpenzon për të shlyer detyrimet financiare ndaj futbollistëve të saj. Plot 507 milionë Euro në sezon shpenzon klubi katalanas për p