Rezultate te kerkimit per termin: +Atje

Meta: total 1000 / total_found 49242 / time 0.020 / keyword[0] atje / docs[0] 49242 / hits[0] 66659 /
No Pic available
  • 2016-10-20

RINUSHI YNË

Nga Kliton Nesturi Shtatshkurtër dhe energjik, symprehtë dhe buzagaz, Rinush Idrizi u shfaq në auditorin e mbushur me student, në tetor 1993. Mirëdita! Së bashku do të zhvillojmë lendën e Letërsisë së Pavarësisë! Ishte një prej atyre prezantimeve që të mbeten gjithë jetën në men

No Pic available
  • 2016-10-20

Një fëmijë si unë e një si Edi Rama

Nga Luljeta Progni Kur kaloj në bulevard e përballem me bunkerin që ngrihet madhërishëm mu në mes të Tiranës, në oborrin e Ministrisë së Brendshme, aty për aty më shfaqet parasysh gjithçka pashë e jetova në komunizëm. Historitë e dy gjyshërve të mi të pushkatuar, të xhaxhait t

Sot 116-vjetori i vdekjes së Naim Frashërit/ Si e përshkruan Mitat Frashëri vdekjen dhe varrimin e Naimin
  • 2016-10-20

Sot 116-vjetori i vdekjes së Naim Frashërit/ Si e përshkruan Mitat Frashëri vdekjen dhe varrimin e Naimin

 “Vdiq Naimi, po ç’të gjeti, O moj Shqipëri e mjerë! Vdiq Naimi, po kush mbeti? Si Naimi s’ka të tjerë.” Me këto vargje, Çajupi qau kur mësoi se vdiq Naim Frashëri; gjithkush sikur humbi një pjesë nga vetja; dhe Poeti qante për gjithë. Pa Naimin si poet pak mun

No Pic available
  • 2016-10-20

VIDEO/ Batuta e Ramës që vë në siklet vajzën: Bëji derman asaj se

Kryeministri, Edi Rama u ngjit në foltoren e vendosur në Pallatin e Kongreseve në fund të debatit mes kandidatëve në garë për kryetar të FRESSH, ku në fjalën e tij nuk munguan batutat për gazetarët që ishin ftuar për të bërë pyetje. Fillimisht, Rama u kujdes të bënte për vete

Ardit, të duam të vdekur sepse kështu vlen!
  • 2016-10-20

Ardit, të duam të vdekur sepse kështu vlen!

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Te dielen e 7 gushtit kur qielli i mesnates nxinte nga yje te vobekte, ne argetoheshim si te cmendur atje poshte ne diskotekat e Dhermiut. Muzike, alkool, pjeshka qe sperdridheshin, shtellunga hashashi, cica dhe bythe te rrumbu

Bolv Oil cilesi dhe siguri
  • 2016-10-20

Bolv Oil cilesi dhe siguri

brbrNentoka shqiptare eshte nje vendburim i rendesishem i naftes duke prodhuar mbi 1 milion ton ne vit nje shifer e larte kjo por ende larg kulmit te arritur ne vitet 70 me 22 milion Ne nje treg me nje zhvillim dinamik kompanite shqiptare qe operojne ne kete fushe kane arritur te ofrojne teknologjin

Merkel: Armëpushimi të zgjasë, situatë jo njerëzore në Alepo
  • 2016-10-20

Merkel: Armëpushimi të zgjasë, situatë jo njerëzore në Alepo

Kancelaria gjermane Angela Merkel ka përsëritur apelin e saj që marrëveshja për armëpushim në Siri të jetë e qëndrueshme. Shpresoj që ne, sikundër dhe Këshilli Europian, do të jemi në gjendje të qartësojmë se ajo që po ndodh në Alepo me mbështetjen e rusëve, është e gjitha jo