Rezultate te kerkimit per termin: +Atlantikut

Meta: total 1000 / total_found 4814 / time 0.002 / keyword[0] atlantikut / docs[0] 4814 / hits[0] 6546 /
No Pic available
  • 2019-04-06

Ndërkombëtarët me sytë nga opozita e re, zyrtari i DASH takon Rudina Hajdarin

Me shumë gjasë ajo do të zgjidhet kryetare e Grupit Parlamentar të PD-së në Parlament, dhe emri i proklamohet në parim si kryetarja e opozitës së re. Po flasim për Rudina Hajdarin, e cila me një vendim po aq ekstrem sa ai i Lulzim Bashës për të djegur mandatet e deputetëve të tij, e

No Pic available
  • 2019-03-23

Koleta dhe dashuritë e saj  

«Koleta dhe miket e saj» (Colette et lessiens), një libër që sapo është botuar në Paris nga shkrimtarja e njohur dhe akademikja franceze DominiqueBona. Në fakt, Koleta ska reshtur së ngacmuari fantazinë dhe frymëzimin e shumë autorëve, dhe çështë më interesantja, shumica femra, shk

Nju Jorku ripërjeton Padrinon, vritet bosi i familjes Gambino
  • 2019-03-14

Nju Jorku ripërjeton Padrinon, vritet bosi i familjes Gambino

Italo-amerikani Francesco “Frank” Calì, kreu i familjes mafioze Gambino që konsiderohet si ndërmjetës i Cosa Nostra përtej Atlantikut, u vra në një pritë përpara rezidencës së tij të Staten Island në Nju Jork. 53-vjeçari vdiq në spital për shkak të plagëve të marra në

Xhaçka në Komandën e NATO-s, pro dyerve të hapura në rajon
  • 2019-03-06

Xhaçka në Komandën e NATO-s, pro dyerve të hapura në rajon

Shqipëria vlerësohet edhe një herë për rolin e saj kyç në sigurinë dhe stabilitetin në Ballkanin Perëndimor. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka zhvilluar një vizitë pune në Komandën e Forcës së Bashkuar të Aleancës së Atlantikut të Veriut me qendër në Napoli (Allied Joint F

«Sëmundja e vdekjes» një dashuri e pamundur e Marguerite Duras
  • 2019-02-23

«Sëmundja e vdekjes» një dashuri e pamundur e Marguerite Duras

master Trouville, Normandi, 1982. Duras jeton dashurinë e saj të fundit, atë me djaloshin e ri homoseksual Yan Andrea Steiner, atje buzë detit, në një nga apartamentet e ndërtesës «Les Roches Noires», ku dikur vinte të pushonte Prust. Një dashuri e përzier me alkool, seks, xhelozi, për

Diana Çuli: Europa e bashkuar, e cenuar nga rrymat e kundërta
  • 2019-02-06

Diana Çuli: Europa e bashkuar, e cenuar nga rrymat e kundërta

30 shkrimtarë evropiane, mes tyre edhe shkrimtari shqiptar Ismail Kadare, kanë nënshkruar një letër të botuar në gazetën Liberation disa ditë më parë, ku vënë alarmin për kërcënimet që po i kanosen kontinentit tonë, për braktisjen e tij nga aleatët tradicionalë, si SHBA dhe Brit

No Pic available
  • 2019-01-25

Ja spektakli që dhuruan 5 avionët e NATO-s mbi Tiranë (VIDEO)

Dje NATO ndezi zyrtarisht dritën e gjelbër për nisjen e investimit 50 milion euro që do të transformojë aeroportin ushtarak të Kuçovës në bazën e parë të Aleancës së Atlantikut të Veriut në Ballkanin Perëndimor. Për të shënuar këtë datë të veçantë në Tiranë ishte Komanda