Rezultate te kerkimit per termin: +Atletico +Madridit

Meta: total 954 / total_found 954 / time 0.001 / keyword[0] atletico / docs[0] 2723 / hits[0] 4317 / keyword[1] madridit / docs[1] 13223 / hits[1] 17554 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Nga Benfika te Juve dhe Real: 10 klubet që fituan më shumë nga shitja e lojtarëve

Sipas të dhënave të ofruara nga Transfermarkt, Barcelona nuk është në mesin e dhjetë klubeve, që kanë gjeneruar më shumë të ardhura nga shitja e lojtarëve gjatë dekadës së fundit, duke treguar se ajo nuk është një klub i shitjes. Nëse ka tri ekipe në këtë klasifikim nga La Lig

Finalja e Champions League, Juventus apo Real Madrid?
  • 2017-06-03

Finalja e Champions League, Juventus apo Real Madrid?

Pothuajse dy dekada pas ndeshjes së famshme të Amsterdam Arenës Reali i Madridit dhe Juventusi do të përballen sërish në finalen e kompeticionit më të rëndësishëm evropian, në rang klubesh. Në vitin 1998 klubi madrilen përmbysi që të gjitha parashikimet duke mposhtur bardhezinjtë f

Champions League, sonte shkruhet historia
  • 2017-06-03

Champions League, sonte shkruhet historia

Pothuajse dy dekada pas ndeshjes së famshme të Amsterdam Arenës Reali i Madridit dhe Juventusi do të përballen sërish në finalen e kompeticionit më të rëndësishëm evropian, në rang klubesh. Në vitin 1998 klubi madrilen përmbysi që të gjitha parashikimet duke mposhtur bardhezinjtë f

Kristiano Ronaldo kërcënon Juven, 13 gola në 4 javë
  • 2017-05-18

Kristiano Ronaldo kërcënon Juven, 13 gola në 4 javë

Juventusi është i paralajmëruar. Kur mbeten edhe pak javë nga finalja e Championsit që do të luhet  në Kardif mes bardhezinjëve dhe Realit të Madridit, Los Blancos mund të krenohen me formën e mrekullueshme të Kristiano Ronaldos. Fituesi i “Topit të Artë” po kalon një mom

Juventusi i finales 2015 dhe 2017: Këto janë 7 dallimet e mëdha
  • 2017-05-12

Juventusi i finales 2015 dhe 2017: Këto janë 7 dallimet e mëdha

Nëse Real Madrid është kualifikuar në tri nga katër finalet e fundit të Champions-it, Juventusi e ka siguruar këtë stacion dy herë nga tre kompeticionet e fundit. 19 vjet pas triumfit në Amsterdam, bardhezinjtë synojnë të bëhen kampionë të Europës. Ekipi i Zidanes do të përballet

No Pic available
  • 2017-05-04

Njihuni me 20 rekordet e përbindëshit Ronaldo

Cristiano Ronaldo është një përbindësh i vërtetë i golit. Sulmuesi portugez i Realit të Madridit shënoi 3 të tillë ndaj rivalëve të Atleticos, për të forcuar edhe më shumë legjendën e tij në fushat e gjelbërta. 32-vjeçari arriti në kuotën e 103 golave në karrierë në evenime

Shtypi i huaj ngre Ronaldon në qiell: Jepini sërish Topin e Artë
  • 2017-05-03

Shtypi i huaj ngre Ronaldon në qiell: Jepini sërish Topin e Artë

Cristiano Ronaldo ka tërhequr vëmendjen kryesore të shtypit botëror pas gjysmëfinales së parë të Ligës së Kampionëve. Portuguezi i Real Madridit shënoi një hat-trick kundër Atletico Madridit, duke përvijuar rrugën e finales së Cardiff-it në horizont. Gazetarët e kanë vlerësuar l