Rezultate te kerkimit per termin: +Atletiko +Madrid

Meta: total 1000 / total_found 1028 / time 0.001 / keyword[0] atletiko / docs[0] 1725 / hits[0] 2682 / keyword[1] madrid / docs[1] 12422 / hits[1] 19261 /
Shakaja pa kripë e Diego Costa-s për të vëllain! (Video)
  • 2019-01-02

Shakaja pa kripë e Diego Costa-s për të vëllain! (Video)

Shaka e tepruar e Diego Costa-s! Sulmuesi i Atletiko Madrid, ka zgjuar vëllain e tij, Jair, me një shaka të tmerrshme për Vitin e Ri, i cili i ngjan shumë fizikisht, duke i vënë një tenxhere fishekzjarresh në shtratin ku po flinte. Shpërthimi ka krijuar zhurmë të madhe, teksa vëllai i s

No Pic available
  • 2018-08-21

Atletiko Madrid ngec në Mestalla, vetëm barazim me Valencian

Ka përfunduar pa fitues ndeshja më interesante e javës së parë në Primera Division, ajo mes Valencias dhe Atletico Madridit, e luajtur sonte në orën 20:00. Në Mestalla ishte pikërisht skuadra e Simeones që mori lojën nën kontroll dhe gjeti golin e epërsisë në minutën e 26, me anë t

No Pic available
  • 2018-08-20

Atletiko Madrid ngec në Mestalla, vetë barazim me Valencian

Ka përfunduar pa fitues ndeshja më interesante e javës së parë në Primera Division, ajo mes Valencias dhe Atletico Madridit, e luajtur sonte në orën 20:00. Në Mestalla ishte pikërisht skuadra e Simeones që mori lojën nën kontroll dhe gjeti golin e epërsisë në minutën e 26, me anë t

Koke humb penalltinë, Diego Costa i vërsulet trajnerit (Video)
  • 2018-07-02

Koke humb penalltinë, Diego Costa i vërsulet trajnerit (Video)

Humbja e Spanjës me penallti përballë Rusisë organizatore në fazën e 1/8-ve të Botërorit ishte dëshpëruese për shumë tifozë të futbollit. Por përveç eliminimit, sulmuesi Diego Costa ka vuajtur shumë edhe humbjen e penalltisë nga bashkëlojtari i tij tek Atletiko Madrid, Koke. Duke

Finalja në orën 20:45, Marseille vs Atl. Madrid, për Championsin dhe titullin
  • 2018-05-16

Finalja në orën 20:45, Marseille vs Atl. Madrid, për Championsin dhe titullin

Finalja e nëntë e Europa League-s përfaqëson një ndër finalet më të veçanta në histori, teksa vë përballë në Lyon Atletiko Madridin, skuadrën që në vitin 2010 ka fituar edicionin hapës të këtij kompeticioni dhe Olimpikun e Marsejës, klubin që në vitin 1993 triumfoi në sezonin

Liga e Europës / Atletiko në finale, Marsejë i bashkohet mes ankthit të shtesave
  • 2018-05-04

Liga e Europës / Atletiko në finale, Marsejë i bashkohet mes ankthit të shtesave

Atletiko Madrid shkon në finale të Europa League. Skuadra spanjolle ka mposhtur 1-0 Arsenalin, ndërsa sfida e parë gjysmëfinale kishte përfunduar 1-1. Në gjysmëfinalen e kthimit vendosi gjithçka një gol i Diego Costës, makthit të Arsenalit në gjithë këto vite, me skuadrën e Diego Sim

Hidhet shorti i Ligës së Europës, përballje spektakolare
  • 2018-04-13

Hidhet shorti i Ligës së Europës, përballje spektakolare

Është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale të Ligës së Europës në Nion të Zvicrës, ku fati ka rezervuar dy ndeshje spektakolare. Çifti i parë gjysmëfinalist është Marsejë-Salcburg, ndërkohë që Arsenali do të përballet me Atletiko Madridin. Ndeshjet do të luhen me sistem vajtj