Rezultate te kerkimit per termin: +Auditorium

Meta: total 59 / total_found 59 / time 0.000 / keyword[0] auditorium / docs[0] 59 / hits[0] 64 /
Dy artistë dhe hulumtimi i tingujve
  • 2018-04-16

Dy artistë dhe hulumtimi i tingujve

Gabriele Rendina Cattani dhe Ilir Luka vijnë me një ekspozitë të përbashkët më 21 prill në ambientet e Tirana Art Lab, pjesë e një bashkëpunimi mes këtij institucioni dhe Institutit Italian të Kulturës. E quajtur Double Feature # ekspozita kurohet nga Adela Demetja dhe fokusohet te pra

Londër, promovohen emigrantët e suksesshëm shqiptarë
  • 2017-11-14

Londër, promovohen emigrantët e suksesshëm shqiptarë

Trysnia e lajmeve negative për një pjesë të shqiptarëve të Britanisë, të cilët janë përfshirë në aktivitete kriminale dhe tregtinë e drogës, si dhe prishja e imazhit të komunitetit ka shtyrë gazetën më të madhe të komunitetit, The Albanian, dhe shoqatën më të madhe të tij, f

Apple dhe mesazhe të fshehura, të gjitha sekretet e ftesës së iPhone 8
  • 2017-09-09

Apple dhe mesazhe të fshehura, të gjitha sekretet e ftesës së iPhone 8

Imazhi për ngjarjen e madhe të 12 shtatorit është një nga më të fshehtët e të gjitha kohërave, me tre ngjyrat e Apple-it, që të bëjnë të mendosh Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por edhe tre modele që do të prezantohen. Prezantimi i 12 shtatorit Pritja e Apple është aq e fortë,

No Pic available
  • 2017-08-16

Hidhen themelet e shkollës Kosova, hapet shtatorin e vitit tjetër

Bashkia e Tiranës ka nisur punën për hapjen e themeleve të godinës së shkollës Kosova , e cila do të jetë katër herë më e madhe se sa ish-ndërtesa e mëparshme që u dogj për tu shndërruar në pallat. Në nisjen e punimeve kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se shkolla

No Pic available
  • 2016-12-12

Çfarë ka ndodhur më 12 dhjetor?

1098 Kryqëzata e parë: Masakra e Ma’arrat al- Numan (në Sirinë e sotme) – kryqtarët kalojnë muret e qytetit dhe masakrojnë rreth 8 mijë banorë. Pa gjetur ushqim të mjaftueshëm, ata mbështeten në kanibalizëm. 1787 – Pensilvania bëhet shteti i dytë që ratifikon Kus

Çfarë ka ndodhur më 23 tetor?
  • 2016-10-23

Çfarë ka ndodhur më 23 tetor?

42 pes – Lufta civile romake: Trupat e Mark Antonit dhe Oktavianit mposhtin ushtrinë e Brutit. Bruti kryen vetëvrasje. Por cili ishte shkaku i luftës? Dy vjet më parë (44 pes), Cezari ishte vrarë pabesisht nga një grup senatorësh ku bënte pjesë edhe miku i tij, Markus Brutus. Oktavia

No Pic available
  • 2016-10-16

Në Romë nis festivali Ndërkombëtar i Filmit

Ka nisur në Romë Festivali i 11 Ndërkombëtar i Filmit. Prej datës 13 deri më 23 tetor në Auditorium Parco Della Musica do të projektohen 45 filma e dokumentarë nga 26 vende të ndryshme të botës. Të ftuarit special të këtij eventi do të jenë emra të njohur të botës së kinematogr