Rezultate te kerkimit per termin: +Aurita +Agushi

Meta: total 67 / total_found 67 / time 0.000 / keyword[0] aurita / docs[0] 69 / hits[0] 77 / keyword[1] agushi / docs[1] 260 / hits[1] 379 /
PriFest kthen filmin Shok në Prishtinë
  • 2016-04-18

PriFest kthen filmin Shok në Prishtinë

Në kuadër të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Prishtinë, PriFest, do të shfaqet edhe filmi "Shok", i pari film nga Kosova që u nominua për çmimin prestigjioz Oscar, në kategorinë e filmave të shkurtër. Bëhet e ditur se "Shok" do të shfaqet më 28 prill, me fillim nga ora 17:00

Tri dritare dhe një varje filmi më i mirë në Cinema Du Monde të Kanadasë
  • 2016-04-11

Tri dritare dhe një varje filmi më i mirë në Cinema Du Monde të Kanadasë

Filmi "Tri dritare dhe një varje" me regji të Isa Qosjes dhe skenar të Zymber Kelmendit po vazhdon rrugëtimin e suksesshëm në shumë festivale të botës. Në festivalin "Cinema Du Monde" në Sherbrooke të Kanadasë ky film u shpërblye me çmimin "Filmi më i mirë". Lajmin e ka bërë të

Presidentja Jahjaga nderon me mirënjohje ekipin e filmit Tri dritare dhe një varje
  • 2016-04-05

Presidentja Jahjaga nderon me mirënjohje ekipin e filmit Tri dritare dhe një varje

Krejt në fund të mandatit të saj, presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka nderuar me një mirënjohje ekipin e filmit të suksesshëm kosovar "Tri dritare dhe në varje", të regjisorit Isa Qosja. Lajmin e ka bërë të ditur producenti i filmit, Shkumbim Istrefi, në rrjetin social Facebook

Shok triumfon në Boulder International Film Festival
  • 2016-03-11

Shok triumfon në Boulder International Film Festival

Po vazhdojnë sukseset e njëpasnjëshme për filmin kosovar "Shok", të regjisorit Jamie Donoughue. Ky film ka triumfuar edhe në Boulder International Film Festival, në Kolorado, ku mori çmimin "Filmi më i mirë i metrazhit të shkurtër". Rikujtojmë se "Shok" është filmi i parë në histor

Kryetari i Prishtinës priti ekipin e filmit Shok
  • 2016-03-04

Kryetari i Prishtinës priti ekipin e filmit Shok

Një ditë pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ekipi i filmit "Shok" u prit në një takim nga kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Me kryetarin u takuan aktorët Lum Veseli, Andi Bajgora e Aurita Agushi dhe drejtori i Qendrës Kinematografike të Kosovës, Arben Zharku

Ekipi i filmit Shok u prit nga kryeministri dhe presidentja
  • 2016-03-04

Ekipi i filmit Shok u prit nga kryeministri dhe presidentja

Dy ditë pasi që u kthyen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku morën pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve prestigjioze Oscars, ekipi i filmit "Shok" u prit në takime të ndara nga zyrtarët më të lartë të shtetit. Ata fillimisht i takuan kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa dh

Shpend Ahmeti pret "SHOK-at"
  • 2016-03-03

Shpend Ahmeti pret "SHOK-at"

Drejtori i Qendrës Kinematografike të Kosovës, Arben Zharku, e ka postuar një fotografi në Facebook nga vizita të cilën e ka pasur ai dhe aktorët, Lum Veseli, Andi Bajgora si dhe Aurita Agushi tek kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, transmeton Klan Koso