Rezultate te kerkimit per termin: +Aurora +Damini

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] aurora / docs[0] 995 / hits[0] 1562 / keyword[1] damini / docs[1] 206 / hits[1] 260 /
No Pic available
  • 2017-01-10

Myzeqarja që dashuroi kosovarin

Identiteti jakovian në idilin poetik të dashurisë Aurora Damini Arratia e dy të rinjve për të realizuar ëndrrën e përbashkët, a ishte tipike për myzeqarët? Në vitet 1938 gjithkush do të habitej që një vajzë myzeqare ortodokse të dashurohej marrëzisht me një djalë kosovar muslima

No Pic available
  • 2011-12-05

Artisti i Popullit Luftar Paja feston 70-vjetorin

05/12/2011  Aktivitete dhe festë në teatrin “Bylis” FIER- 70 vjet qysh nga lindja e aktorit të madh, të papërsëritshmit, Luftar Paja. Ky i fundit i përfshirë pothuaj në të gjitha zhanret kinematografike është njohur e ka spikatur më së shumti në humor, aty ku ka rrëmby

No Pic available
  • 2011-08-03

Grabitësit i zhdukin në një ditë 56 milionë lekë dhe bizhuteritë

03/08/2011  I kurseu në 20 vjet punë për një banesë të re, i përfitojnë hajdutët në një ditë Duke përfituar nga largimi i të zotëve të shtëpisë, hajdutët kanë arritur të vjedhin 29 mijë euro, 12 mijë dollarë dhe 2 milionë lekë. Ngjarja ka tronditur një familje n

No Pic available
  • 2011-04-07

PS çel fushatën në Pallatin e Kongreseve

07/04/2011  Zgjedhjet e 8 majit Partia Socialiste çel sot zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet vendore të 8 majit. Lidershipi socialist ka vendosur që të thërrasë në ish-Pallatin e Kongreseve të gjithë kandidatët e Partisë Socialiste që do të garojnë për kryetar ba

No Pic available
  • 2011-03-29

PD e PS dërgojnë emrat e kandidatëve në afatet e fundit

29/03/2011  I pari që u regjistrua në KQZ ishte kandidati i koalicionit të djathtë Lulzim Basha Vetëm pak orë para skadimit të afatit dy partitë kryesore politike, PD e PS, kanë regjistruar emrat e kandidatëve në KZAZ dhe KQZ, duke preferuar kështu limitin e kohës që parashik

No Pic available
  • 2010-11-10

Aksidenti rrefimet tragjike te te mbijetuarve dhe familjareve

10/11/2010Dergohen prane familjeve trupat e te vdekurve kujdes per te plagosurit. Drejtuesi Nje maune me preu rrugen Tmerr dhe panik ne pavijonin e kirurgjise se spitalit te Fierit AURORA DAMINI FIER- Rremuje e pazakonte ne oborrin pavijonet dhe mjediset e brendshme te spitalit civil te Fierit. Te q

No Pic available
  • 2010-10-18

Gjendje e renduar e familjareve te helmuar

18/10/2010Aksidenti kafe me bar miu FIER- Vazhdon te paraqitet e renduar gjendja e tre anetareve te helmuar te familjes Bytyci ndersa policia konfirmon se helmimi ishte aksidental. Mjeket e spitalit te Fierit po vazhdojne te qendrojne me ekipe te gatshme per tu ardhur ne ndihme ndersa situata megji