Rezultate te kerkimit per termin: +Australi

Meta: total 1000 / total_found 4070 / time 0.002 / keyword[0] australi / docs[0] 4070 / hits[0] 5357 /
No Pic available
  • 2017-06-23

I jepte vajzës gji teksa ngrinte mocion në Parlament

Një senatore në Australi ngriti një mocion në Parlamentin federal australian, ndërsa ushqente me gji vajzën e saj 14 muajshe. Ajo prezantoi mocionin të enjten, ndërsa përfaqëson të Gjelbrit nga Queenslandi. Mocioni ka të bëjë me sëmundjen e mushkërive të zeza që prek zakonisht mina

10 vendet më të bukura në bote për vitin 2017 (FOTO)
  • 2017-06-21

10 vendet më të bukura në bote për vitin 2017 (FOTO)

Tashmë jemi në sezon turistik dhe gjithkush kërkon një vend të mirë për të vizituar. Ne do të dëshironim tu prezantonim dhjetë vendet më të bukura në botë të zgjedhura për këtë vit. Ato janë:   1. Malet Rainbow, Kinë Këta male të bukur të pazakontë janë të vendosura

No Pic available
  • 2017-06-15

A keni parë ndonjëherë një gjel deti sa një kangur?

Sipas një studimit të ri, një lloj gjigant gjel deti fluturuar i madhësisë së një kanguri, dikur ka jetuar në shkretëtirën e Australisë. Shkencëtarët në Universitetin Flinders në Adelaide krahasuan fosilet e gjetura në Queensland, New South Wales, Australia e Jugut dhe Australia Per

No Pic available
  • 2017-06-13

Anija e dashurisë, pronari shokohet kur sheh çiftin duke kryer marrëdhënie

Pronari i një anije është shokuar kur ka parë filmimet e një cifti që po kryenin marrëdhënie seksuale brenda. Will Coe ka kërkuar pamjet pasi zbuloi se i mungonte një bateri e shtrenjtë. Por u habit akoma më shumë që dy persona kishin hyrë brenda në anije dhe kishin kryer marrëdhën

No Pic available
  • 2017-06-08

Tefta Radi largohet nga Shqipëria: Ja pengu që kishte Franko

Tre muaj pas ndarjes nga jetë të artistit Françesk Radi, bashkëshortja e tij rrëfehet nga Melburni në një intervistë për gazetën Dita. Çfarë ka ndodhur me zonjën e njohur të ekranit, një dokumentar për Frankon dhe fakti që pas viteve 90 askush nuk u kujtua për njeriun që vitet me

No Pic available
  • 2017-06-08

INTERVISTA / Tefta Radi flet nga Australia: Për Françeskun dhe ikjen time nga Shqipëria

Tre muaj pas ndarjes nga jeta të artistit Françesk Radi, bashkëshortja e tij rrëfehet nga Melburni në këtë intervistë për Dita-n. Çfarë ka ndodhur me zonjën e njohur të ekranit, një dokumentar për Frankon dhe fakti që pas viteve 90 askush nuk u kujtua për njeriun që vitet me të bu

No Pic available
  • 2017-06-08

Ankimimi i vettingut, Rama: Skuthat.E patë Prokurorin me 8 shtëpi të falura?

Kryeministri Edi Rama kritikoi ashpër Unionin e Gjykatësve për ankimimin në Kushtetuese të vettingut. Gjatë një takimi me banorë të Delvinës, Rama nuk kurseu ndaj tyre fjalën llum dhe skutha. U kisha thënë para katër vitesh nuk i hymë dot betejës për të bërë shtet këtu po nuk pa