Rezultate te kerkimit per termin: +Australia

Total: 2611
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.068Z

Australia mirëpret 2017

Dy orë pas Zelandës së Re, viti i ri mirëpritet edhe në Sidney të Australisë. Festivali tradicional i fishekzjarreve, ka mbledhur dhjetera mijera australianë dhe turistë në Sidney dhe është transmetuar live në mediat botërore. Më pas viti i ri do të shkojë në Japoni dhe Kinë, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.314Z

Australia spiunoi qeverinë e Indonezisë

Diplomacia Indonezia tërhoqi ambasadorin e saj nga Australia pas akuzave se Kamberra ka përgjuar telefonin celular të Presidentit të vendit. Presidenti Susilo Bambang Judhojono dhe bashkëshortja e tij qenë nën shënjestër. Akuzat dolën sërish nga dokumentet e Eduard Snouden (Edward Snowden

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.467Z

Australia mbështet Kosovën

Nga Express më 15 korrik 2011 në ora 14:36 Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka thënë se pavarësia e Kosovës është faktor paqeje dhe stabiliteti në rajon, dhe se është e rëndësishme pjesëmarrja dhe anëtarësimi i Kosovës në organizatat dhe institucionet ndërkombëtare dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.954Z

Australia në Eurovision, përzgjedh Guy Sebastian

Australia ka përzgjedhur këngëtarin fitues të garës Australian Idol, Guy Sebastian, për ta përfaqësuar në debutimin e këtij kontinenti në Eurovision, që mbahet në muajin maj në Vjenë të Austrisë. Australia do të kalojë direkt në finalen e edicionit të 60-të të festivalit që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.579Z

Australia klinikë për trajtimin e Ebolas

Australia do të financojë një klinikë për trajtimin e sëmudjes Ebola në Sierra Leone. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Tony Abbott, i cili i është përgjigjur thirrjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës që të gjitha vendet duhet të bëjnë më shumë në luftën kundë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.424Z

Përmbysje e Holandës, Australia jashtë Botërorit

Holanda fluturon sërish dhe pas Spanjës pak ditë më parë, ka mundur sot Australinë 3-2 në Beira-Rio. Ndeshja, mjaft spektakolare, zhbllokohet në minutën e 20-të, me golin e Robenit, por 70 sekonda më pas është Tim Kahill, i cili me një supergol me një goditje fluturimthi barazon rezul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.446Z

FOTOT/ Toka tjetër, pamjet spektakolare nga Australia

Fotografi Jordan Cantelo ka shkrepur këto foto në Perth të Australisë. Ai ka fotografuar dunat që i ka cilësuar si akullore. Rëra është aq e imët sa të jep përshtypjen e dëborës. Fotot e tij u ekspozuan dje me rastin e Ditës së Tokës.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama