Rezultate te kerkimit per termin: +Australis

Total: 713
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.568Z

Brazili si në stërvitje ndaj Australisë

Kombëtarja e Brazilit ka shkelur shumë keq Australinë me rezultat 6-0, në ndeshjen miqësore kundër Australisë që u zhvillua në Estadio Nacional de Brasilia. Lojtarët e Brasilit si duket më shumë bënë stërvitje përball&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.260Z

"Përktheva ngjyrat e Australisë në ekspozitën time"

TIRANE - Ndjesitë e tij mbi ngjyrën dhe perceptimin e spektrit ngjyror i ka hedhur në telajo. Në një rast tjetër do kërkohej argumenti shkencor, por e vetmja gjë që e bashkon me shkencën Genc Mulliqin, në këtë rast, është rea

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.319Z

AI: Qeveria e Australisë ka paguar kontrabandistë të njerëzve

Amnesty International ka thënë se ka prova se zyrtarët australianë kanë paguar kontrabandistë të kthejnë prapa anije me azilkërkues, duke rrezikuar jetët e tyre. Në një raport të publikuar sot, organizata për të drejtat e nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.695Z

Harta e Australisë e shekullit të 17shfaqet për herë të parë në publik

Të tjera rreth shkrimit VIDEO AUSTRALI - Një hartë e shek. të 17 të New Hollad do të shfaqet për herë të parë në publik pasi ishte harruar se ekzistonte prej një shekulli.Mjeshtri i kartograf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.261Z

Meta-Bishop: Të forcojmë marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Australisë

GJENEVE-Në kuadër të Sesionit të 131 të Unionit Ndër-Parlamentar që po zhvillohet këtë javë në Gjenevë, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë,  Ilir Meta u takua me Kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.758Z

Angelina Jolie befason me linjat në premierën e Australisë (foto)

Angelina Jolie befasoi me pamjen e saj teksa u paraqit gjatë premierës së filmit “WWII biopic Unbroken” në Sidnei të Australisë. Bukuroshja 39 vjeçare u paraqit në event bashkë me të shoqin e saj Brad Pitt. Jolie dukej tejet sharmante m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.539Z

Shpërthen Besart Berisha, shënontre gola në kupën e Australisë

Sulmuesi kosovar Besart Berisha po vazhdon të shkëlqejë me paraqitje të jashtëzakonshme në futbollin australian. Sulmuesi i ri i Melborune Victory ka shënuar hat-trik në fitoren e thellë 0-6 ndaj Tuggeranorg, në ndeshjen e vlefshme për Kupë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama