Rezultate te kerkimit per termin: +Austri

Total: 6250
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.496Z

Austri zgjidhet presidenti i ri

var fbShare url httpvizionplusalzgjedhjet-presidenciale-ne-austri-2size smallbrbrKandidati i ekstremit te djathte ne Austri Norbert Hofer ka pranuar humbjen e zgjedhjeve Pas publikimit te rezultateve paraprake ku ish-kryetari i partise se Gjelber Aleksander Van Der Belen udhehiqte me nje diference

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.712Z

Sanader themelon kompani ne Austri

Ish-kryeministri kroat Ivo Sanader bashke me Wofgang Kreso themeloi ne Austri kompanine konsulente Prima Consulting GmbH. Sipas gazetave austriake kompania me tregti eksport-import sherbime konsulente dhe me financa. 95 perqind e kompanise eshte prone e Ivo Sanader. Kompania eshte themeluar pas k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.843Z

Austri, njoftimi i kancelarit: Do pezullojmë Schengenin

Austria ka vendosur të anulojë përkohësisht rregullat e Schengenit mbi lëvizjen e lirë në Europë. Ka qenë vetë kancelari Werner Faymann që ka dhënë njoftimin në një intervistë për gazetën lokale "Oesterreich". Bashkë me pezullimin e Schengen, Faymann ka njoftuar se kontrollet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.390Z

Strazimiri-Prenci, takime ne Austri

TIRANE - Zevendesministri i Brendshem, Gent Strazimiri dhe drejtori i Pergjithshem i Policise se Shtetit, Ahmet Prenci, kane zhvilluar nje vizite treditore ne Austri. Ne vazhden e takimeve te planifikuara me rastin e kesaj vizite delegacioni shqiptare zhvilloi vizita te ndryshme dhe takime me drejtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.041Z

5000 emigrantë mbërrijnë në Austri dhe Gjermani

Mijëra emigrantë, të lodhur nga udhëtimi sfilitës, kanë mbërritur në Austri dhe Gjermani. 4500 nga grupi i emigrantëve prej 10 mijë vetash, kanë mbërritur në Austri, ndërsa 450 prej tyre kanë vijuar rrugën më tej dhe kanë mbërritur në Mynih të Gjermanisë. Qytetarët gjermanë i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.374Z

Austri, Arigona mbyllbetejën, riatdhesohetnë Kosovë

VJENE- Merr fund beteja e Arigona Zogajt. Vajza kosovare e cila jetonte ilegalisht me familjen e saj prej 8 vitesh në Austri është riatdhesuar në Kosovë. Adoleshentja ka nisur dje udhëtimin drejt Kosovës pasi autoritetet austriake në fund të një procesi shumë të gjatë gjyqësor përfun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.377Z

Parregullsitë, Gjykata Supreme anulon presidencialet në Austri

Në BE rikthehet frika se kandidati i partisë së ekstremit të djathtë do të fitojë Gjykata Kushtetuese anuloi zgjedhjet presidenciale në Austri për shkak të parregullsive të verifikuara në procesin e numërimit. Në bazë të vendimit, balotazhi për kreun e shtetit i fituar më 22 maj ng

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama