Rezultate te kerkimit per termin: +Austria

Total: 5120
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.389Z

Austria “ndihmon” Gjermaninë

Austria arriti një barazim befasues 1-1 me Poloninë, të arritur në minutën 93-të, kur gjyqtari Veb akordoi një penallti, të shndërruar në gol nga Vastic. Golin e për formacionin e Leo Benhakerit e reaizoi brazialini me pasaportë polake, Guerreiro në minutën e 30-të. Smolarek dha një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.101Z

Negociatat Austria mbeshtet Shqiperine

var fbShare url httpvizionplusalnegociatat-austria-mbeshtet-shqiperinesize smallbrbrPak dite para mbledhjes se Keshillit Europian vjen konfirmimi se Austria do te mbeshtese hapjen e negociatave per anetaresim Garancia eshte dhene ne Tirane nga ministrin federal te mbrojtjes dhe sporteve te Austrise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.144Z

Austria mbeshtet diplomatet shqiptare

Austria eshte e gatshme te mbeshtese kualifikimin e diplomateve ne aspekte te diplomacise ekonomike. Ministri i Jashtem te Austrise z. Michael Spindelegger pohoi gjate nje takimi me homologun shqiptar Edmond Haxhinasto se eshte i gatshem per te ndihmuar nepermjet Akademise Diplomatike te Austris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.256Z

Austria përkrah perspektivën evropiane të Kosovës

Prishtinë, 19 gusht -  Austria me aktivitete konkrete përkrah perspektivën evropiane të Kosovës u tha gjatë takimit të ministrit të  Integrimit Evropian të  Kosovës, Besim Beqaj dhe Kristijan Siegell, i ngarkuar me punë në Ambasadën e Republikës së Austrisë në Kosovë.Gjatë taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.212Z

Austria kundër statusit kandidat për Serbinë

Austria shprehet kundër qëndrimit pro, sa i takon marrjes së statusit kandidat për Serbinë, në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Kosovë. Në lidhje me këtë çështje ka reaguar Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Michael Spindelegge, i cili ka deklaruar: Austria ka qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.868Z

Austria ofron 350 milionë për PTK-në

Nga Express më 08 qershor 2011 në ora 11:40 Telekom Austria ka shfaqur interesimin e vet për të blerë 75 për qind të aksioneve të Postë Telekomit të Kosovës. Kjo kompani do të ofrojë një çmim prej 300 deri në 350 milionë euro, shkruan sot gazeta vjeneze "Die Presse". “Jemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.754Z

Austria kundër dërgimit të trupave në Afganistan

Austria nuk ka ndërmend të bëjë asnjë lëshim para presionit të fuqishëm të SHBA-së për dërgimin e një kontingjenti ushtarak në Afganistan. Në një intervistë për gazetën e madhe austriake "Die Standard", ministri austriak i Mbrojtjes, Norbert Darabosch deklaroi se Austria është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama